Chtěli zbořit tabu a na stará kolena se staly herečkami

Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Zuzana Hronová Vojtěch Marek, Zuzana Hronová
12. 9. 2014 20:30
Seniorky z Prahy 6 v dejvickém divadle Semafor dokázaly, že s divadlem se dá začít v každém věku. Třeba v sedmdesáti. Podívejte se na fotoreportáž z jejich zkoušky.

Fotogalerie - Zpočátku to měla být divadelní dílna pro seniory pod vedením zkušených lektorů Petra Pochopa a Juliány Vališkové. Aby měl projekt nějaký smysl, na jeho konci byla naplánovaná premiéra a zároveň derniéra hry v divadle Semafor.

Do náročné inscenace Zaručeně čerstvé Kytice na motivy Záhořova lože od Karla Jaromíra Erbena se  ženy natolik "zakously", že vznikl regulérní divadelní spolek, který se rozhodně nechystá rozpustit. Tyhle dámy v pokročilém věku začalo bavit hrát (si) na jevišti a třeba i trochu exhibovat před vyprodaným sálem. Svědčí o tom i následující fotografie ze zkoušky v Divadle Semafor.

Po první premiéře musely dámy pro velký úspěch přidat ještě druhou premiéru. Dotřetice odehrají "Záhoře" symbolicky 1. října v Den seniorů na Fresh Senior Festivalu u Písecké brány na Hradčanech.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku od 06:00 uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Dálnice D1 je zavřená mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Podle policie bude zřejmě neprůjezdná delší dobu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy