Foto: První zábavní park Disney v Číně. Vyjde na 135 miliard

jaz
16. 7. 2015 14:16
V Číně vyrůstá obří zábavní resort, který má návštěvníky nalákat na typickou disneyovskou zábavu s nádechem čínské tradice.
Disneyland v Šanghaji
Disneyland v Šanghaji | Foto: Reuters

Šanghaj – Bob Iger, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Walt Disney, představil projekt, který momentálně roste v bývalé zemědělské oblasti na východě Číny. Informovala o tom agentura Reuters.

Disneyland v Šanghaji
Disneyland v Šanghaji | Foto: Reuters

Novináři si na tiskové konferenci mohli prohlédnout model městečka, které se rozkládá na 390 hektarech a člení se do šesti tematických světů: Ostrov zítřka, Ostrov fantazie, Záliv pokladů, Ostrov dobrodružství, Mickeyho bulvár a Zahrada fantazie.

Video: YouTube

"Park předvede nejen to nejlepší z Disneyho, ale také oslaví neuvěřitelné kulturní dědictví Číny," řekl Iger na ceremoniálu v Šanghaji s tím, že typicky disneyovská zábava osloví i asijské návštěvníky.

Disneyland v Šanghaji
Disneyland v Šanghaji | Foto: Reuters

Resort, který Walt Disney staví společně se svým čínským partnerem Shanghai Shendi Group (vlastní 57 procent akcií parku), nabídne i atrakce inspirované filmy Star Wars a superhrdiny komiksů Marvel, jako je Iron Man, Spider-Man nebo Hulk.

Disneyland v Šanghaji
Disneyland v Šanghaji | Foto: Reuters

V centrální části se nachází zahrady a pěší zóna s jezerem. Nechybí ani nákupní a jídelní část zvaná Disneytown a dva tematické hotely, z nichž jeden je inspirovaný filmem Toy Story (Příběh hraček).

Disneyland v Šanghaji
Disneyland v Šanghaji | Foto: Reuters

Čínský Disneyland bude mít také vlastní divadlo, ve kterém se coby první kus bude hrát Lví král. Dominantou resortu pak bude velkolepý hrad. Disneyland, který přijde investory v přepočtu na 135 miliard korun, otevře své brány v květnu příštího roku.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Čeští fotbalisté zůstali v žebříčku FIFA na 45. místě

Čeští fotbalisté zůstali po třech říjnových zápasech v žebříčku reprezentací FIFA na 45. místě, o které se nyní dělí se Skotskem. Pořadí stále vede Belgie. Mezinárodní federace fotbalových asociací zveřejnila říjnový žebříček na svém webu.

Český tým v říjnu odehrál tři venkovní zápasy. Nejprve v přípravě zvítězil 2:1 na Kypru, následně v Lize národů vyhrál totožným výsledkem v Izraeli a poté ve stejné soutěži podlehl 0:1 ve Skotsku. Během srazu z mužstva postupně kvůli koronavirovým opatřením vypadlo sedm hráčů a v posledním duelu scházel i hlavní trenér Jaroslav Šilhavý.

Z českých soupeřů v Lize národů si nejvíce polepšil Izrael, který se posunul o pět míst na 88. pozici. Skotové poskočili o čtyři příčky a mají stejně bodů jako Šilhavého svěřenci. Slováci naopak klesli o jedno místo na 37. pozici.

Už přes dva roky vévodí žebříčku Belgičané. Prvních pět míst zůstalo nezměněno, na šestou pozici poskočili Španělé. Největší posun se povedl Maltě, která si polepšila o šest příček na 180. místo.

Další zprávy