Foto: První zábavní park Disney v Číně. Vyjde na 135 miliard

jaz
16. 7. 2015 14:16
V Číně vyrůstá obří zábavní resort, který má návštěvníky nalákat na typickou disneyovskou zábavu s nádechem čínské tradice.
Disneyland v Šanghaji
Disneyland v Šanghaji | Foto: Reuters

Šanghaj – Bob Iger, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Walt Disney, představil projekt, který momentálně roste v bývalé zemědělské oblasti na východě Číny. Informovala o tom agentura Reuters.

Disneyland v Šanghaji
Disneyland v Šanghaji | Foto: Reuters

Novináři si na tiskové konferenci mohli prohlédnout model městečka, které se rozkládá na 390 hektarech a člení se do šesti tematických světů: Ostrov zítřka, Ostrov fantazie, Záliv pokladů, Ostrov dobrodružství, Mickeyho bulvár a Zahrada fantazie.

Video: YouTube

"Park předvede nejen to nejlepší z Disneyho, ale také oslaví neuvěřitelné kulturní dědictví Číny," řekl Iger na ceremoniálu v Šanghaji s tím, že typicky disneyovská zábava osloví i asijské návštěvníky.

Disneyland v Šanghaji
Disneyland v Šanghaji | Foto: Reuters

Resort, který Walt Disney staví společně se svým čínským partnerem Shanghai Shendi Group (vlastní 57 procent akcií parku), nabídne i atrakce inspirované filmy Star Wars a superhrdiny komiksů Marvel, jako je Iron Man, Spider-Man nebo Hulk.

Disneyland v Šanghaji
Disneyland v Šanghaji | Foto: Reuters

V centrální části se nachází zahrady a pěší zóna s jezerem. Nechybí ani nákupní a jídelní část zvaná Disneytown a dva tematické hotely, z nichž jeden je inspirovaný filmem Toy Story (Příběh hraček).

Disneyland v Šanghaji
Disneyland v Šanghaji | Foto: Reuters

Čínský Disneyland bude mít také vlastní divadlo, ve kterém se coby první kus bude hrát Lví král. Dominantou resortu pak bude velkolepý hrad. Disneyland, který přijde investory v přepočtu na 135 miliard korun, otevře své brány v květnu příštího roku.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení Jana Nepomuckého

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Třináctý ročník Svatojánských slavností Navalis se kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konal v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem. 

Slavnost začala v podvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Po mši se vydal průvod na Karlův most směrem ke kostelu křižovníků na Starém Městě. Cestou mu přihlížely stovky lidí a turistů, kteří byli často bez roušek.

Ve stejné době se na půl hodiny rozezněly zvony z kostelů zasvěcených svatému Janu Nepomuckému. K akci se podle pořadatelů připojily zvony po celém světě. Mělo jich být nejméně 300, tedy počet připomínající letošní výročí světce.

Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy, který ještě jednou připomenul roli zvonů při letošních slavnostech symfonií s názvem Svatojánské zvony. Pro letošní ročník ji složil skladatel, dirigent a držitel Českého lva Kryštof Marek. Koncert nebyl ozvučen, a to podle pořadatelů i kvůli zvýšené hladině Vltavy, kvůli které magistrát vyhlásil první stupeň povodňové aktivity.

Další zprávy