Foto: První Češku na Everestu málem smetla lavina u K2. Nyní na zrádnou horu míří znovu

Foto: První Češku na Everestu málem smetla lavina u K2. Nyní na zrádnou horu míří znovu
První velký úspěch,  4. 2. 2005. Klára Kolouchová, tehdy ještě Poláčková, právě vystoupala na horu Aconcagua (6962 m), nejvyšší vrchol Ameriky a nejvyšší vrchol mimo asijský kontinent.
První Klářina osmitisícovka, Čo Oyu (8201 m). Zdolána 9. 5. 2006.
Klára se tehdy účastnila expedice Tashi Tenzinga, vnuka slavného šerpy Tenzinga Norgaye.
Tenzing Norgay se spolu s Edmundem Hillarym stali v roce 1953 prvními lidmi, kteří stanuli na nejvyšší hoře světa. Právě tam mířila v květnu 2007 i Klára Kolouchová.
Foto: klarakolouchova.cz
hrz hrz
10. 6. 2018 11:00
Projděte si horolezecká dobrodružství úspěšné české manažerky Kláry Kolouchové. Ještě jako Klára Poláčková zdolala coby první rodilá Češka nejvyšší horu světa. Teď chce dobýt tu nejnáročnější.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy