Foto: První Češku na Everestu málem smetla lavina u K2. Nyní na zrádnou horu míří znovu

Foto: První Češku na Everestu málem smetla lavina u K2. Nyní na zrádnou horu míří znovu
První velký úspěch,  4. 2. 2005. Klára Kolouchová, tehdy ještě Poláčková, právě vystoupala na horu Aconcagua (6962 m), nejvyšší vrchol Ameriky a nejvyšší vrchol mimo asijský kontinent.
První Klářina osmitisícovka, Čo Oyu (8201 m). Zdolána 9. 5. 2006.
Klára se tehdy účastnila expedice Tashi Tenzinga, vnuka slavného šerpy Tenzinga Norgaye.
Tenzing Norgay se spolu s Edmundem Hillarym stali v roce 1953 prvními lidmi, kteří stanuli na nejvyšší hoře světa. Právě tam mířila v květnu 2007 i Klára Kolouchová.
Foto: klarakolouchova.cz
hrz hrz
10. 6. 2018 11:00
Projděte si horolezecká dobrodružství úspěšné české manažerky Kláry Kolouchové. Ještě jako Klára Poláčková zdolala coby první rodilá Češka nejvyšší horu světa. Teď chce dobýt tu nejnáročnější.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy