Fotí ženy se zarostlým podpažím. Jen tak jsou prý krásné

Foto: Ben Hopper
pej
15. 4. 2014 8:04
Britský fotograf vytvořil koncepční sérii s názvem Natural Beauty (Přirozená krása). Snaží se upozornit ženy, že se nemusí řídit diktátem krásy, aby byly atraktivní.

Londýn - Ben Hopper začal na projektu Natural Beauty pracovat už v roce 2007. "Až teprve nedávno jsem si uvědomil jeho estetiku a byl jsem s ním konečně spokojený," napsal na svém blogu.

Na fotografiích se objevují buď jeho známí nebo modelky, herečky či designérky. "Některé si podpaží nechaly zarůst speciálně kvůli snímkům, některé mě oslovily až potom, co jim narostlo," vysvětlil pro magazín MyDaily.

Projektem chtěl poukázat na to, jak nebezpečné je nechat se ovládat trendy, které nám diktuje módní průmysl. "Začalo to jako vtip, reakce na současné umění, v němž fotografové fotí lidská těla stále dokola tak, jak si to žádá společnost," dodal Ben Hopper pro MyDaily.

Ben Hopper pochází z Izraele, specializuje se na focení a film. Spolupracuje převážně s tanečníky a cirkusovými umělci.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy