Projeli jsme poloprázdné pláže chorvatské Istrie. Kam jet a čemu se vyhnout? Poradíme

Projeli jsme poloprázdné pláže chorvatské Istrie. Kam jet a čemu se vyhnout? Poradíme
Míříte do Chorvatska za západy slunce nad mořem a přemýšlíte kam?
Projeli jsme východní část Istrie a protilehlého pobřeží, abychom se podívali na ta nejzajímavější místa. Začínáme nejvýchodněji ve městě Crikvenica.
Městské pláže zde na konci června zatím nijak přeplněné nebyly, naopak. Stánky s občerstvením se Chorvaté ani neobtěžovali otevřít.
Pro rodiny s dětmi je to ale ideální místo. Konkrétně se díváte na pláž Gradsko.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 24. 7. 2020 10:28
Míříte-li do Chorvatska, prozkoumali jsme pro vás nejlepší pláže chorvatské Istrie a přilehlého severního pobřeží. Víme, kde zatím na turisty čekají marně i kde se už nyní budete tísnit. Objevili jsme dokonce pláž, kde jsme byli zcela sami. Máme ale i doporučení, jakému místu se raději vyhnout. Loni jsme takto projeli nejlepší pláže západní Istrie, odkaz najdete pod článkem.
 

Právě se děje

před 56 minutami

Spojené státy sníží počet vojáků v Afghánistánu, na místě jich zůstane pět tisíc

Spojené státy plánují snížit počet svých vojáků v Afghánistánu do konce listopadu na méně než 5000, řekl to podle agentury Reuters v sobotu americký ministr obrany Mark Esper. V rozhovoru s televizí Fox News tak upřesnil vyjádření prezidenta Donalda Trumpa z počátku týdne. USA mají nyní v Afghánistánu asi 8600 vojáků. Ke snižování jejich počtu se zavázaly v únoru v dohodě s afghánským hnutím Tálibán.

Trump už 3. srpna v rozhovoru s reportérem zpravodajského webu Axios uvedl, že do listopadu bude počet amerických vojáků v Afghánistánu snížení na "pravděpodobně někde mezi 4000 až 5000".

Nynější snižování počtu vojáků v Afghánistánu vychází z dohody, kterou USA podepsaly na konci února s radikálním hnutím Tálibán. Dohoda předpokládá, že do 135 dnů od jejího podpisu zůstane v Afghánistánu z původních 13 tisíc amerických vojáků 8600 mužů a žen ve zbrani. Tohoto počtu dosáhly USA v červnu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

OKD se připravuje na obnovení těžby, navýší počet zaměstnanců v dolech

Zaměstnanci těžební společnosti OKD začnou od pondělí připravovat všechna pracoviště černouhelné firmy na opětovné obnovení těžby. Ve všech dolech byla na několik týdnů přerušena kvůli koronavirové nákaze, která se mezi horníky rozšířila.

"Od pondělí 10. srpna začínají důlní zaměstnanci OKD připravovat pracoviště na obnovení těžby po několikatýdenní odstávce. Musíme zkontrolovat veškerá zařízení, stroje a tak dále. Jakmile bude vše v pořádku, těžbu spustíme na všech čtyřech lokalitách. Mělo by se tak stát během několika dní," řekla mluvčí společnosti Naďa Chattová.

Dodala, že od pondělí se tak začne postupně navyšovat počet důlních pracovníků o stovky. Podle mluvčí se do práce po prodělaném onemocnění koronavirem vrátilo už přes 800 zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy