Projeli jsme poloprázdné pláže chorvatské Istrie. Kam jet a čemu se vyhnout? Poradíme

Projeli jsme poloprázdné pláže chorvatské Istrie. Kam jet a čemu se vyhnout? Poradíme
Míříte do Chorvatska za západy slunce nad mořem a přemýšlíte kam?
Projeli jsme východní část Istrie a protilehlého pobřeží, abychom se podívali na ta nejzajímavější místa. Začínáme nejvýchodněji ve městě Crikvenica.
Městské pláže zde na konci června zatím nijak přeplněné nebyly, naopak. Stánky s občerstvením se Chorvaté ani neobtěžovali otevřít.
Pro rodiny s dětmi je to ale ideální místo. Konkrétně se díváte na pláž Gradsko.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 24. 7. 2020 10:28
Míříte-li do Chorvatska, prozkoumali jsme pro vás nejlepší pláže chorvatské Istrie a přilehlého severního pobřeží. Víme, kde zatím na turisty čekají marně i kde se už nyní budete tísnit. Objevili jsme dokonce pláž, kde jsme byli zcela sami. Máme ale i doporučení, jakému místu se raději vyhnout. Loni jsme takto projeli nejlepší pláže západní Istrie, odkaz najdete pod článkem.
 

Právě se děje

před 59 minutami

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy