Obrazem: Od Rumburaka po remcala z Vlastníků. Jiří Lábus slaví 70 let

Obrazem: Od Rumburaka po remcala z Vlastníků. Jiří Lábus slaví 70 let
Jeden z nejvýraznějších herců své generace se narodil 26. ledna 1950 v Praze. Už jako malé dítě se prý rád předváděl a způsoboval tím trápení svému otci - architektovi - a matce, která pracovala jako zdravotní sestra. "Předváděl jsem se před návštěvami, vykládal historky a lidi se smáli, to bylo pro mě strašně oblažující. I když mi pak doma matka nadávala, že dělám ostudu," řekl Lábus.
Jako dabér pracoval například na seriálu MASH, namluvil hrdiny v kreslených filmech Asterix nebo Doba ledová. Lábusovým majstrštykem je pak postava Marge v seriálu Simpsonovi. Úspěch sklidilo i jím namluvené audiovydání populárního Harryho Pottera.
Psal se rok 1979. Jiří Lábus tehdy natáčel již deset let a měl za sebou desítky filmů. Nejvíce ho proslavil seriál Arabela, v němž si zahrál nezapomenutelnou zápornou roli Rumburaka.
Rumburak byl čaroděj druhé kategorie a snažil se získat princeznu Arabelu a ovládnout pohádkovou říši. Dodnes prý Jiří Lábus slyší na ulici od dětí: "Hele, jde Rumburak!"
Foto: Profimedia.cz
Zuzana Hronová ČTK Zuzana Hronová, ČTK
26. 1. 2020 9:00
Profesní aktivity herce Jiřího Lábuse jsou velmi široké. Dětem je znám jako čaroděj Rumburak ze seriálu Arabela či jako hlas plyšového Jůheláka, popularitu si získal televizními vystoupeními s Oldřichem Kaiserem. Lábus, který získal řadu cen včetně dvou Českých lvů a divadelní Thálie, oslavil 26. ledna sedmdesátiny.
 

Právě se děje

Další zprávy