Foto: Od farmy po tkalcovnu. Tak vznikají v pošumavské domácnosti koberce i šperky

Foto: Od farmy po tkalcovnu. Tak vznikají v pošumavské domácnosti koberce i šperky
Když byla Ivana Jiřičková na mateřské dovolené, přemýšlela, jak by se mohla realizovat z domova z pošumavského statku. Pak si přečetla o zpracovávání vlny a měla jasno.
Na farmě začali chovat quessantské ovečky, kašmírské kozy a lamy krotké.
Quessantské ovečky jsou nejmenší ovce na světě, též známé jako "hobby ovce", tedy chované pro zálibu, nikoli pro užitek.
Lama krotká je domestikovaný druh lamy. Má jemnou srst, která se vyčesává nebo stříhá jednou za dva roky.
Foto: Archiv Ivany Jiřičkové
hrz
11. 8. 2017 8:03
Jak dlouhá cesta vede od chovu ovcí po koberce či plstěné kabelky? Podívejte se na chod pošumavské farmy a tkalcovny Na vlně.
 

Právě se děje

před 46 minutami

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro" koncem dubna

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro", tedy do mechanismu směnných kurzů ERM-2, koncem dubna. V pátek to uvedl bulharský premiér Bojko Borisov. Podle něj současná koronavirová krize ukazuje, že členské státy eurozóny a ty země, které jsou už do ERM-2 zařazeny, budou mít po odeznění pandemie k dispozici miliardy eur na oživení ekonomiky, zatímco ostatní si budou muset půjčovat za vyšší úrok.

Země původně předpokládala, že k ERM-2, kde musí vydržet dva roky před přijetím eura, a k bankovní unii se připojí letos v červenci. V posledních týdnech se pak zdálo, že globální krize vyvolaná šířením koronaviru Sofii přiměje plán odsunout až na příští rok.

Borisov ale dnes vysvětlil, že se jeho vláda rozhodla po konzultacích se šéfkou Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeovou a s vysoce postavenými úředníky ECB přípravy naopak urychlit. Dodal také, že je přesvědčen, že jak jeho země, tak Chorvatsko do eurozóny přijaty budou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy