Foto: Od farmy po tkalcovnu. Tak vznikají v pošumavské domácnosti koberce i šperky

Foto: Od farmy po tkalcovnu. Tak vznikají v pošumavské domácnosti koberce i šperky
Když byla Ivana Jiřičková na mateřské dovolené, přemýšlela, jak by se mohla realizovat z domova z pošumavského statku. Pak si přečetla o zpracovávání vlny a měla jasno.
Na farmě začali chovat quessantské ovečky, kašmírské kozy a lamy krotké.
Quessantské ovečky jsou nejmenší ovce na světě, též známé jako "hobby ovce", tedy chované pro zálibu, nikoli pro užitek.
Lama krotká je domestikovaný druh lamy. Má jemnou srst, která se vyčesává nebo stříhá jednou za dva roky.
Foto: Archiv Ivany Jiřičkové
hrz
11. 8. 2017 8:03
Jak dlouhá cesta vede od chovu ovcí po koberce či plstěné kabelky? Podívejte se na chod pošumavské farmy a tkalcovny Na vlně.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy