FOTO Vejdělek se vrací do roku 1989. S Pauhofovou nebo Dykem

Táňa Pauhofová a Hynek Čermák hrají rodiče dospívajícího syna (Něžné vlny, 2014)
Táňa Pauhofová a Hynek Čermák ve filmu Něžné vlny (2014)
Robert Cejnar ve filmu Něžné vlny (2014)
Vojtěch Dyk a Táňa Pauhofová ve filmu Něžné vlny (2014)
Martin Sitta ve filmu Něžné vlny (2014)
Foto: Falcon
redakce
10. 12. 2013 12:03
Podívejte se na momentky z nového snímku Jiřího Vejdělka Něžné vlny.

9. ledna 2014 bude mít premiéru v pořadí již celovečerní film úspěšného režiséra a scénáristy Jiřího Vejdělka. Příběh o prvních nesmělých láskách se odehrává v Československu na sklonku osmdesátých let.

V hlavní rolích se představí Hynek Čermák, Táňa Pauhofová, Vojtěch Dyk nebo Jan Budař. Mladé hrdiny hrají Lucie Šteflová, Robert Cejnar a Jan Maršál.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro" koncem dubna

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro", tedy do mechanismu směnných kurzů ERM-2, koncem dubna. V pátek to uvedl bulharský premiér Bojko Borisov. Podle něj současná koronavirová krize ukazuje, že členské státy eurozóny a ty země, které jsou už do ERM-2 zařazeny, budou mít po odeznění pandemie k dispozici miliardy eur na oživení ekonomiky, zatímco ostatní si budou muset půjčovat za vyšší úrok.

Země původně předpokládala, že k ERM-2, kde musí vydržet dva roky před přijetím eura, a k bankovní unii se připojí letos v červenci. V posledních týdnech se pak zdálo, že globální krize vyvolaná šířením koronaviru Sofii přiměje plán odsunout až na příští rok.

Borisov ale dnes vysvětlil, že se jeho vláda rozhodla po konzultacích se šéfkou Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeovou a s vysoce postavenými úředníky ECB přípravy naopak urychlit. Dodal také, že je přesvědčen, že jak jeho země, tak Chorvatsko do eurozóny přijaty budou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy