reklama
 
 

FOTO Nový český film Osmy je herecký koncert Ivana Trojana

1. 1. 2014 12:59
Nový film České televize s názvem Osmy se odehrává na přelomu 70. a 80. let minulého století.

Příběh normalizačního úředníka, který nedopatřením podepíše Chartu 77, natočil režisér Jiří Strach podle scénáře Marka Epsteina.

Postavu tuctového normalizačního úředníka ztvárnil Ivan Trojan. A kromě něho se ve snímku představí například Jiří Dvořák, Zuzana Kajnarová, Zuzana Stivínová, Josef Dvořák, Miroslav Krobot, Tomáš Töpfer nebo Simona Babčáková.

Černá komedie se odehrává v roce 1980. Pár měsíců po tom, co Richard (Ivan Trojan) v opilosti podepsal Chartu 77 a od té doby zažívá jeden smolný okamžik za druhým. 

"Náš hrdina má ve filmu prostě den blbec, ve kterém se mu na hlavu sesype úplně všechno, co doposud stavěl. Chvatně se snaží uvést vše zpět do původního stavu. Jak ale nakonec sami diváci uvidí, někdy jsou pohromy k něčemu dobré," prozradil v rozhovoru pro Českou televizi kreativní producent David Ziegelbauer.

Film je pojmenován podle zubů a režisér Jiří Strach k tomu dodal na vysvětlenou: "Náš hrdina je nejen konfrontován se strachem z komunistů a s následky svého nerozvážného podpisu, ale ještě se strachem z trhání zubů – osmiček, což ho ten den čeká. Překoná, nepřekoná vlastní strach a dokážeme to my sami? O tom je náš film."

autor: Petra Jansová | 1. 1. 2014 12:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama