FOTO Nejslavnější české hry. Od Izera po mafii

FOTO Nejslavnější české hry. Od Izera po mafii
Horké léto (1998) – Nejprodávanější hra roku těžila z ručně kreslené grafiky a svérázného humoru, o který se postaral Zdeněk Izer. Šlo o první českou hru s profesionálním dabingem.
Polda (1998) – Humorně laděná hra studia Zima Software se díky velké popularitě dočkala čtyř pokračování. Hlavní postavu namluvil Luděk Sobota, o dabing vedlejších postav se postarali Jiří Lábus či Petr Nárožný.
Hidden & Dangerous (1999) – Taktickou akční hru z 2. světové války vyvíjelo studio Illusion Softworks. Díky pozitivnímu ohlasu u recenzentů i hráčů se hra dočkala pokračování, Hidden & Dangerous 2 vyšlo o čtyři roky později.
Mafia: The City of Lost Heaven (2002) – Komplexní a realistická simulace života mafiána je zasazena do 30. let minulého století.  Nejúspěšnější českou hru nadabovali Marek Vašut, Petr Rychlý či Linda Rybová, hlavním designerem, scénáristou a režisérem byl Daniel Vávra. V roce 2010 vyšlo pokračování pod názvem Mafia II.
Foto: JRC Interactive / Cinemax
13. 2. 2014 14:44
Podívejte se na seznam nejznámějších počítačových her, které vznikly v České republice.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy