FOTO Mistrovství světa vousáčů. Kdo má nejšílenější knír?

Přehlídka nejšílenějších knírů na světě
Mistrovství světa knírů a vousů je každoroční přehlídka nejšílenějších kreací, které dokážou muži vytvořit na svých tvářích. Jednotlivé soutěže se pořádají v několika kategoriích.
Základní rozdělení skupin je především podle toho, jak velkou část obličeje vám symbol mužnosti zakrývá. Můžete mít knírek...
... částečný vous, tedy pokud spojíte například knírek a fešné zrzavé licousy...
... nebo když zvolíte "mušketýra".
Foto: worldbeardchampionships.com, Greg Anderson
Veronika Rodriguez Veronika Rodriguez
24. 10. 2014 11:10
Podívejte se na galerii nejzajímavějších sestřihů a kreací z posledního mistrovství světa vousů a knírů.

Fotogalerie - O nadcházejícím víkendu se v americkém Portlandu uskuteční další ročník mistrovství světa nejlepších vousů a knírů. 

V posledních letech v soutěži zaujal například muž s "chobotnicí" na bradě, jednooký mušketýr nebo více než věrný dvojník zakladatele fastfoodu KFC, Colonel Sanders.

Pokud sami pěstujete kvalitního "práskače" jako Pavel Zedníček, nebo máte vous delší než Krakonoš, můžete zkusit štěstí v příštích ročnících. Jestli je však vaše tvář bez jediného chloupku, nic nezoufejte a raději se podívejte na galerii minulých soutěžících.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků, kteří posílí stávající americký kontingent 35 tisíc mužů a žen ve zbrani. Při úterní návštěvě Německa to oznámil americký ministr obrany Lloyd Austin. Zvýšení počtu vojáků označila Austinova německá kolegyně Annegret Krampová-Karrenbauerová za symbol přátelství. Administrativa bývalého republikánského prezidenta Donalda Trumpa chtěla počet amerických vojáků v Německu snížit asi o třetinu, nový demokratický prezident Joe Biden ale stahování pozastavil.

"USA stahování vojsk z Německa neplánují," řekl Austin s tím, že počet amerických vojáků se naopak zvýší. Němečtí novináři na tiskové konferenci označili zprávu jako překvapivou, protože po Bidenově ohlášeném plánu vojáky z Německa nestahovat bude jejich počet naopak ještě navýšen. Oznámení přišlo navíc v době, kdy Rusko posiluje své vojenské kapacity u hranic s Ukrajinou.

"Je to symbol upřímného přátelství," řekla Krampová-Karrenbauerová s tím, že věří, že noví vojáci i jejich rodiny naleznou v Německu druhý domov. Austinovi poděkovala, že do země přijel i přes složitou epidemickou situaci. "I já doufám, že budu moci brzy využít pozvání do USA," dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy