FOTO Mistrovství světa vousáčů. Kdo má nejšílenější knír?

Přehlídka nejšílenějších knírů na světě
Mistrovství světa knírů a vousů je každoroční přehlídka nejšílenějších kreací, které dokážou muži vytvořit na svých tvářích. Jednotlivé soutěže se pořádají v několika kategoriích.
Základní rozdělení skupin je především podle toho, jak velkou část obličeje vám symbol mužnosti zakrývá. Můžete mít knírek...
... částečný vous, tedy pokud spojíte například knírek a fešné zrzavé licousy...
... nebo když zvolíte "mušketýra".
Foto: worldbeardchampionships.com, Greg Anderson
Veronika Rodriguez Veronika Rodriguez
24. 10. 2014 11:10
Podívejte se na galerii nejzajímavějších sestřihů a kreací z posledního mistrovství světa vousů a knírů.

Fotogalerie - O nadcházejícím víkendu se v americkém Portlandu uskuteční další ročník mistrovství světa nejlepších vousů a knírů. 

V posledních letech v soutěži zaujal například muž s "chobotnicí" na bradě, jednooký mušketýr nebo více než věrný dvojník zakladatele fastfoodu KFC, Colonel Sanders.

Pokud sami pěstujete kvalitního "práskače" jako Pavel Zedníček, nebo máte vous delší než Krakonoš, můžete zkusit štěstí v příštích ročnících. Jestli je však vaše tvář bez jediného chloupku, nic nezoufejte a raději se podívejte na galerii minulých soutěžících.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bezplatnými menstruačními potřebami pro nízkopříjmové se má zabývat ministryně Schillerová, uvedl Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) přitakal dotazům, zda by v Česku bylo možné zajistit bezplatný přístup k menstruačním pomůckám, jak se k tomu rozhodlo jako první na světě Skotsko. Na twitterovém účtu uvedl, že Skotové tím chtějí zbořit stigma menstruace a bojovat s chudobou. U příjmově nejslabších by to podle Babiše bylo možné i v Česku. Řešení má nalézt ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), uvedl Babiš.

"Skotsko bude jako první země na světě všem ženám hradit menstruační pomůcky. Chtějí zbořit toto stigma a bojovat s chudobou. Novináři se mě ptají, jestli by bylo by něco takového možné i u nás. U příjmově nejslabších určitě. Požádal jsem Alenu Schillerovou, aby našla řešení," uvedl Babiš.

V úterý schválený zákon zavádí ve Skotsku, kde žije přibližně 5,5 milionu lidí, právo na bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším hygienickým potřebám při menstruaci. Dostupné budou mimo jiné ve školách, na univerzitách, na úřadech a v dalších veřejných budovách. Pro návrh se podařilo ve Skotsku přesvědčit všechny strany tamního parlamentu. Některé z nich se přitom zpočátku zdráhaly, protože považovaly odhadované náklady 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč) za příliš vysoké a dost možná i značně podhodnocené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy