FOTO Nejkrásnější olympioničky ze Soči. Jak dopadly Češky?

Gabriela Soukalová
Jamie Anderson (24 let, USA, snowboard)
Tina Maze (31 let, Slovinsko, alpské lyžování)
Eva Samková (21 let, Česká republika, snowboard)
Sarah Hendrickson (19 let, USA, skoky na lyžích)
Foto: ČOV/Václav Mudra
jaz
24. 2. 2014 15:30
Olympijské hry v ruském Soči překvapily nejen skvělými výkony, ale i záplavou krásných sportovkyň, které se účastnily letošního klání o medaile.

Soči / Praha - Norka Silje Norendal nebo česká biatlonistka Gabriela Soukalová patří k zástupu pohledných sportovkyň, které by se mohly účastnit soutěží krásy, zatímco jsou ale špičkami v alpském lyžování, snowboardu či krasobruslení.

Podívejte se na 15 nejkrásnějších sportovkyň ze zimní olympiády v Soči.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Merkelová: Evropská unie musí vyjít z koronakrize jednotná a silnější

Hlavní prioritou začínajícího německého předsednictví Evropské unie bude, aby EU ze současné krize vyšla jednotná a silnější. Rychlé schválení balíku na pomoc ekonomikám zasaženým koronavirovými omezeními je v zájmu všech zemí bloku. Europoslancům to ve středu řekla německá kancléřka Angela Merkelová, která v Bruselu představila zásadní cíle nadcházejícího půlročního předsednictví své země.

"Je klíčové, aby lidé v nejzasaženějších regionech mohli spoléhat na naši solidaritu. Je to i v našem zájmu," prohlásila kancléřka během své první návštěvy unijní metropole od vypuknutí pandemie. Německo podle ní v zásadě podporuje návrh Evropské komise, která chce mezi unijní země rozdělit 750 miliard eur (přes 20 bilionů korun), jež si hodlá bezprecedentně vypůjčit na finančních trzích. Merkelová vyzvala lídry členských zemí, aby se nejpozději do konce července shodli na parametrech fondu, z něhož mají nejvíce čerpat koronavirem tvrdě postižené Itálie a Španělsko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy