Foto: Mladý hasič umíral na rakovinu krve. Život mu zachránila neznámá dárkyně

Foto: Mladý hasič umíral na rakovinu krve. Život mu zachránila neznámá dárkyně
Michal Tittl miluje od dětství hasičskou práci, velká auta, letadla. Když se stal členem Hasičského záchranného sboru Letiště Praha, byl to splněný sen.
Jenže netrval dlouho. Stěžoval si na únavu a pro jeho bledost mu kolegové přezdívali "Vápno". Lékaři u něj odhalili vzácnou formu rakoviny krve.
Nutně potřeboval najít dárce kostní dřeně, který by se s ním shodoval v deseti znacích. Do registru proto vstoupily desítky kolegů-hasičů.
Podařilo se nakonec najít dárkyni z Plzeňska. Jenže Michalovo tělo vypovídalo poslušnost, transplantace se musela urychlit. Den, kdy k ní došlo, 13. prosince 2017, slaví jako své druhé narozeniny.
Foto: Archiv Michala Tittla
hrz hrz
12. 2. 2019 6:30
Michal Tittl si splnil svůj dětský sen, když se stal na pražském letišti hasičem. Jenže po dvou letech začal mít zdravotní problémy a lékaři mu oznámili, že trpí zvláštní formou rakoviny krve. Nutně potřeboval dárce, začal boj o holý život. Do registru dárců krvetvorných buněk začaly kvůli němu vstupovat desítky hasičů.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

"Chcete, aby tu vládl Putin?" V Minsku protestují stovky lidí proti integraci země s Ruskem

O plánech na "prohloubení integrace" země s Ruskem mají v sobotu v černomořském letovisku Soči jednat prezidenti obou zemí Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin. Agentura AP odhadla počet demonstrantů na více než 1000, nezávislý server Tut.by se dopočítal 730 účastníků.

Demonstranti se po poledni pokusili proniknout na schodiště Paláce republiky, ale policisté v uniformách i civilu jim v tom zabránili. Jinak pořádkové síly nezasáhly, přestože akce nebyla povolená.

"Chcete, aby tu vládl Putin?" ptal se do megafonu opoziční aktivista Pavel Severinec a dav odpovídal "Ne!". "Takovou integraci nemám zapotřebí," vykřikovala žena, držící plakát s přeškrtnutou ruskou vlajkou. Na výzvy policie k rozchodu odpovídali demonstranti voláním "Ať žije Bělorusko!", vylíčil server. Demonstranti mají v plánu vydržet až do soumraku a v neděli v protestu pokračovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy