Foto: Mladý hasič umíral na rakovinu krve. Život mu zachránila neznámá dárkyně

Foto: Mladý hasič umíral na rakovinu krve. Život mu zachránila neznámá dárkyně
Michal Tittl miluje od dětství hasičskou práci, velká auta, letadla. Když se stal členem Hasičského záchranného sboru Letiště Praha, byl to splněný sen.
Jenže netrval dlouho. Stěžoval si na únavu a pro jeho bledost mu kolegové přezdívali "Vápno". Lékaři u něj odhalili vzácnou formu rakoviny krve.
Nutně potřeboval najít dárce kostní dřeně, který by se s ním shodoval v deseti znacích. Do registru proto vstoupily desítky kolegů-hasičů.
Podařilo se nakonec najít dárkyni z Plzeňska. Jenže Michalovo tělo vypovídalo poslušnost, transplantace se musela urychlit. Den, kdy k ní došlo, 13. prosince 2017, slaví jako své druhé narozeniny.
Foto: Archiv Michala Tittla
hrz hrz
12. 2. 2019 6:30
Michal Tittl si splnil svůj dětský sen, když se stal na pražském letišti hasičem. Jenže po dvou letech začal mít zdravotní problémy a lékaři mu oznámili, že trpí zvláštní formou rakoviny krve. Nutně potřeboval dárce, začal boj o holý život. Do registru dárců krvetvorných buněk začaly kvůli němu vstupovat desítky hasičů.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku od 06:00 uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Dálnice D1 je zavřená mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Podle policie bude zřejmě neprůjezdná delší dobu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy