Legální pěstírna konopí. Bílé pláště a lány marihuany

Foto: Reuters
jaz
18. 6. 2014 11:30
V kanadské provincii Ontario se nachází legální pěstírna oblíbené rekreační drogy.

Portland – Ministerstvo zdravotnictví v Kanadě zlegalizovalo pěstování marihuany pro léčebné účely už v roce 2001. Pouliční prodej je tu ale stále zakázán.

V současnosti mají prověření pacienti s rakovinou, roztroušenou sklerózou, AIDS a s dalšími nemocemi možnost pěstovat si rostliny konopí doma nebo je nakupovat od licencovaných společností.

Jednou z takových společností je i Oregon Finest z Portlandu, která přestavěla starou továrnu na čokoládu na velkou marihuanovou farmu.

Obrázky z nelegálně objevených pěstíren jsou známé i v České republice. Jak vypadá takový státem posvěcený obchod s konopím? Na fotografie se podívejte do galerie.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská sopranistka Gruberová získala německou operní cenu

Slovenská sopranistka Edita Gruberová získala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo. Pěvkyně, která letos v březnu ukončila kariéru v Bavorské státní opeře v Mnichově, je první laureátkou nově vyhlašovaného ocenění. Gruberová v 60. letech vystudovala operní zpěv na slovenské konzervatoři, roku 1970 získala první roli ve Vídeňské státní opeře, kde díky vynikajícím výkonům brzy dostala stálé angažmá. V Praze prvně vystoupila roku 1979, zatím naposledy účinkovala v Národním divadle v opeře Norma od Vincenza Belliniho. Svůj um předváděla na prknech operních domů v Miláně, New Yorku či Paříži.

Zdroj: DPA/ČTK
Další zprávy