Foto: Jeli kolem a zamilovali se. Rodina mění starou roubenku a školu na útulný domov

Foto: Jeli kolem a zamilovali se. Rodina mění starou roubenku a školu na útulný domov
Jde o památkově chráněný částečně roubený dům z poloviny 18. století, který sloužil většinu času jako národní škola.
Děti se tu učily do přelomu 50. a 60. let minulého století.
Což byly také poslední chvíle, kdy měl tento dům nějakou údržbu. Od té doby chátral.
David Landštof se ženou dům koupili na sklonku roku 2018 a tím ho zachránili před zkázou. "Byl v naprosto havarijním stavu. Kdyby ten dům ještě dva roky zůstal bez povšimnutí, tak by bylo po něm," říká David už v částečně opraveném interiéru.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
3. 8. 2021 10:37
Jeden pohled a bylo to. Rodina Landštofových koupila památkově chráněný roubený dům z 18. století v krásné krajině na dohled od Ještědu. "Byl v naprosto havarijním stavu. Kdyby ten dům ještě dva roky zůstal bez povšimnutí, tak by bylo po něm," říká David Landštof. Hned po koupi se tak pustili do opravy památky, v níž se před více než půlstoletím učily místní děti. Nahlédněte s námi dovnitř.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy