FOTO Království Arnošta Klukase, 73letého lesníka a včelaře

FOTO Království Arnošta Klukase, 73letého lesníka a včelaře
Nejvíce pyšný je však na své hobby - včelařství.
Arnošt Klukas je vyhlášeným chovatelem včelích královen - matek.
Zde je jedna z jeho speciálně označených královen.
Včely je třeba vracet na stejné místo do stejného rámku, tyto chytré bytosti totiž mají ve svém společenství vyvinutý složitý a pečlivý systém, ve kterém neradno dělat zmatky.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
13. 4. 2015 14:00
V důchodu ještě nebyl. Stará se o les, kácí stromy, sází nové stromky. Jeh vášní jsou však včely. Je vyhlášeným chovatelem včelích královen.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy