Tahle kočka, Puša z krymského města Bachčisaraj, adoptovala čtyři osiřelá veveří mláďata.
Magazín Dan Poláček Magazín, Dan Poláček
31. 7. 2020 6:00
Lidé po celém světě si koncem července připomínají Mezinárodní den přátelství. Přátelství sice nezná věk, hranice ani kulturní rozdíly, ale může se myš kamarádit s ropuchou nebo kočka s veverkou? Následující fotky jsou důkazem, že ani různorodost druhů nemusí překážet nehynoucí přátelské lásce.

Plzeň porazila St. Pölten 2:0 a v Rakousku i podruhé zvítězila

Fotbalisté Plzně porazili St. Pölten 2:0, vyhráli i druhý zápas na soustředění v Rakousku a celkově třetí v letní přípravě bez inkasované branky. Po změně stran se v Jenbachu prosadili kapitán Jakub Brabec a Tomáš Chorý.

Svěřenci trenéra Adriana Guľy měli od začátku převahu, ale v prvním poločase ještě šance neproměnili. Viktorii se to poprvé povedlo v 50. minutě, kdy se obránce Brabec dobře zorientoval po rohovém kopu.

St. Pölten, který minulý týden podlehl pražské Slavii 0:5, vyrovnal v 67. minutě, ale Schulzova branka neplatila kvůli ofsajdu. Další příležitosti rakouského týmu zlikvidoval gólman Staněk.

Závěr patřil Plzni. Chorý nejprve trefil tyč, v poslední minutě si však střídající útočník spravil chuť a po Káčerově standardní situaci hlavou pojistil vedení českého vicemistra.

Západočeši, kteří už v přípravě porazili České Budějovice 2:0 a Altach 1:0, v pátek uzavřou rakouské soustředění proti rumunské Craiově. Viktoria se měla utkat i s Tirolem, ale ten duel zrušil.