Arnold, Belmondo, De Niro. Kteří herci dabují slavné hvězdy?

Arnold, Belmondo, De Niro. Kteří herci dabují slavné hvězdy?
Taťjana Medvecká propůjčila svůj hlas Susan Sarandon, mimo jiné i ve filmu Thelma a Louise (1991). Za tento dabing získala Cenu Františka Filipovského.
V dabingovém repertoáru Pavla Soukupa najdeme mnoho drsných mužů. Od Sylvestra Stallona, Bruce Willise až k bývalému guvernérovi Kalifornie, Arnoldu Schwarzeneggerovi. Tomu propůjčil hlas například ve filmu Komando nebo Terminátor.
Simona Stašová vystupuje v divadle, rozhlase, v televizi a věnuje se i dabingu. Její hlas je nejčastěji spojován s Barbrou Streisand.
Veronika Freimanová dabovala například Cher ve filmu Čarodějky z Eastwicku (1987).
Foto: Hermína/Jupiter Communications
Petra Jansová Petra Jansová
26. 3. 2014 6:30
Kdo pravidelně propůčuje hlas zahraničním hvězdám? Kdo byl za svůj výkon oceněnen prestižní Cenou Františka Filipovského?

Praha - Dabování má v naší zemi dlouholetou tradici. Poprvé se dabingu ujal inženýr Miroslav Gebert, který českou řečí opatřil americký snímek "Na stopě" už v roce 1933. Za dalších 16 let bylo založeno Studio pro úpravu zahraničních filmů, předchůdce dnešního Barrandov studio dabing.

Od roku 1996 se každoročně udělují Ceny Františka Filipovského za nejlepší výkony. 

Kromě České republiky se dabing ujal i v dalších evropských zemích (Francie, Itálie nebo Německo). V severských zemích dávají naopak předsnost titulkům a dabovány jsou zde pouze dětské filmy.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Nechte polské ženy chodit na interrupci v Česku, vyzývají Piráti

Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických zařízeních. Kabinet by podle opoziční strany měl Polkám tuto možnost nabídnout kvůli rozhodnutí polského ústavního soudu, který minulý týden zakázal provádět interrupce z důvodu poškození plodu. Proti rozhodnutí soudu se demonstruje v mnoha polských městech.

"Jakmile to bude jenom trochu možné, Česká republika by měla poskytnout maximální součinnost v poskytování lékařské péče ženám, jejichž vlastní vláda jim možnost volby odepírá," uvedl pirátský poslanec František Kopřiva. Podle něj znamená rozhodnutí polského ústavního soudu omezování lidských práv, Česko by od něj nemělo odvracet zrak.

Zdroj: ČTK
Další zprávy