Arnold, Belmondo, De Niro. Kteří herci dabují slavné hvězdy?

Arnold, Belmondo, De Niro. Kteří herci dabují slavné hvězdy?
Taťjana Medvecká propůjčila svůj hlas Susan Sarandon, mimo jiné i ve filmu Thelma a Louise (1991). Za tento dabing získala Cenu Františka Filipovského.
V dabingovém repertoáru Pavla Soukupa najdeme mnoho drsných mužů. Od Sylvestra Stallona, Bruce Willise až k bývalému guvernérovi Kalifornie, Arnoldu Schwarzeneggerovi. Tomu propůjčil hlas například ve filmu Komando nebo Terminátor.
Simona Stašová vystupuje v divadle, rozhlase, v televizi a věnuje se i dabingu. Její hlas je nejčastěji spojován s Barbrou Streisand.
Veronika Freimanová dabovala například Cher ve filmu Čarodějky z Eastwicku (1987).
Foto: Hermína/Jupiter Communications
Petra Jansová Petra Jansová
26. 3. 2014 6:30
Kdo pravidelně propůčuje hlas zahraničním hvězdám? Kdo byl za svůj výkon oceněnen prestižní Cenou Františka Filipovského?

Praha - Dabování má v naší zemi dlouholetou tradici. Poprvé se dabingu ujal inženýr Miroslav Gebert, který českou řečí opatřil americký snímek "Na stopě" už v roce 1933. Za dalších 16 let bylo založeno Studio pro úpravu zahraničních filmů, předchůdce dnešního Barrandov studio dabing.

Od roku 1996 se každoročně udělují Ceny Františka Filipovského za nejlepší výkony. 

Kromě České republiky se dabing ujal i v dalších evropských zemích (Francie, Itálie nebo Německo). V severských zemích dávají naopak předsnost titulkům a dabovány jsou zde pouze dětské filmy.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Nash začala Světový pohár v cyklokrosu druhým místem v Iowě

Kateřina Nash dojela na úvod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City druhá. Českou závodnici porazila jen Kanaďanka Maghalie Rochetteová, která vybojovala první vítězství v seriálu. Nash ztratila na vítězku sedm sekund. Mezi muži vyhrál při svém debutu v elitní kategorii Světového poháru jednadvacetiletý Belgičan Eli Iserbyt.

 

Nash, která žije v USA, navázala druhým místem na předloňský triumf v Iowa City. Třetí Američanku Claru Honsingerovou za sebou jednačtyřicetiletá rodačka z Prachatic nechala o osm sekund.

 

Úvodní závod sezony vynechaly úřadující trojnásobná mistryně světa Belgičanka Sanne Cantová a vítězka uplynulého ročníku Světového poháru Nizozemka Marianne Vosová.

 

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City (USA):

Muži: 1. Iserbyt 1:05:27, 2. Toon Aerts -54, 3. Soete, 4. Vermeersch oba -1:00, 5. Sweeck (všichni Belg.) -1:01, 6. Van der Haar (Niz.) -1:25.

Ženy: 1. Rochetteová (Kan.) 46:23, 2. Nash (ČR) -7, 3. Honsingerová (USA) -15, 4. Van der Heijdenová (Niz.) -25, 5. Richardsová (Brit.) -32, 6. Kaptheijnsová (Niz.) -44.

Další zprávy