Obrazem: Botasky slaví 66 let. Nosili je Zátopek i Čáslavská

Foto: Botas 66
Petra Jansová Petra Jansová
12. 8. 2015 16:03
Botasky slaví letos symbolické 66. výročí. Jak vypadaly legendární boty v době svého vzniku a jak vypadají dnes?

Praha – Legendární "botaska" oslaví letos symbolické 66. výročí. Designéři Jan Kloss a Jakub Korouš, kteří se před pár lety zasloužili o navrácení značky do povědomí Čechů, proto navrhli speciální výroční model.

Černá barva boty podle nich odkazuje na důstojné stáří značky, duhové prošívání a stříbrné detaily pak reprezentují mladistvý vzhled.

Botaska je pro Klosse a Korouše především synonymem tradičního českého produktu. "Není podle mě tolik domácích značek či výrobků, které přežily z předrevolučních dob a stále mají co říct a ukrývají v sobě takový potenciál," tvrdí Jan Kloss.

S respektem proto přistupují i k samotnému tvaru boty. "Jedná se o nadčasový design s léty osvědčenou konstrukcí, která obsahuje přesně ty části, které má. Nic tam není navíc ani tam nic nechybí. Naše zásahy jsou tedy spíš kosmetického či funkčního rázu," dodávají.

V Praze bude rovněž ve čtvrtek 13. srpna otevřen již druhý obchod Botas 66, na jehož interiéru pracovali designéři studia deFORM Václav Mlynář a Jakub Polág.
Podívejte se do fotogalerie, jak vypadala slavná česká bota před 50 lety a jak vypadá dnes.

 

Právě se děje

Další zprávy