Foto: Herecký svět se loučil se Stanislavem Zindulkou. Připomeňte si jeho slavné role

Foto: Herecký svět se loučil se Stanislavem Zindulkou. Připomeňte si jeho slavné role
Zindulka se narodil 5. května 1932 v podkrkonošské Jilemnici. Z brněnské scény odešel v 57 letech do Prahy. Obrat podle něho způsobila role "srágorky" vedle Heleny Růžičkové v Kachyňově seriálu Vlak dětství a naděje z roku 1985.
Diváci jej znají také jako pana Fajsta v oblíbeném dětském seriálu Bylo nás pět (1994).
V Četnických humoreskách, kde hrál praporčíka Turka.
Velkým úspěchem pro něj byla role Edy po boku Vlastimila Brodského ve filmu Babí léto (2001), za kterou dostal Českého lva.
Foto: ČTK
Magazín Magazín
22. 3. 2019 13:36
Ve strašnickém krematoriu v Praze se v pátek dopoledne uskutečnilo poslední rozloučení s hercem Stanislavem Zindulkou, který zemřel 14. března ve věku 86 let. Zúčastnily se desítky lidí včetně zástupců Činoherního klubu a dalších pražských divadel. Mezi prvními přišli herci Jiřina Bohdalová, Petr Kostka, Jiří Macháček nebo Dagmar Havlová. Stanislav Zindulka ztvárnil mnoho televizních i divadelních rolí. Proslavil se především seriálem Vlak dětství a naděje, za vedlejší roli ve filmu Babí léto byl oceněn Českým lvem. Připomeňte si jeho divadelní, televizní a filmové role.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy