FOTO Fotografka vystihla sedm generací žen za 200 let

Sedm generací žen rodiny McConnell
Prapraprababička Martha se narodila v roce 1821. Od Christine je vzdálená sedm generací a dvě století.
Praprababička Jane se narodila v roce 1858.
Prababička Attie Mae se narodila v roce 1898.
Babička Mildred se narodila v roce 1928.
Foto: Christine McConnell / Instagram
jaz
18. 2. 2015 10:00
Američanka zachytila podobnost, která ji pojí s ženami v rodině, a to během dvou staletí.

Los Angeles – Fotografka Christine McConnel vytvořila sérii snímků svých ženských předků po matčině linii v projektu nazvaném Sedm generací amerických žen.

Ke každé fotografii vytvořila photoshopem vlastní portrét, ve kterém se stylizovala šaty i účesem právě do podoby svého předka, počínaje prapraprababičkou Marthou, která se narodila v roce 1821 až po svou matku.

Podobnost se svými příbuznými nezapře

Třiatřicetiletá Christine tak vytvořila originální rodinné album, kde je vidět nejen podobnost předávaná z generace na generaci, ale i měnící se módní styly od strohých černých šatů a uhlazených vlasů po rudé volány a výrazné šperky.

Do sbírky zahrnula i svůj vlastní portrét a také vtipnou fotografii svého potomka, kterým má být její kobylka Willow narozená v roce 2004.

Christine McConnel se proslavila v médiích už v uplynulém roce díky snímkům ze svého Instagramu, kam dává vlastní fotografie ve stylu 50. a 60. let s tématikou svého dalšího koníčku, a tím je pečení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy