FOTO Fotografka vystihla sedm generací žen za 200 let

Sedm generací žen rodiny McConnell
Prapraprababička Martha se narodila v roce 1821. Od Christine je vzdálená sedm generací a dvě století.
Praprababička Jane se narodila v roce 1858.
Prababička Attie Mae se narodila v roce 1898.
Babička Mildred se narodila v roce 1928.
Foto: Christine McConnell / Instagram
jaz
18. 2. 2015 10:00
Američanka zachytila podobnost, která ji pojí s ženami v rodině, a to během dvou staletí.

Los Angeles – Fotografka Christine McConnel vytvořila sérii snímků svých ženských předků po matčině linii v projektu nazvaném Sedm generací amerických žen.

Ke každé fotografii vytvořila photoshopem vlastní portrét, ve kterém se stylizovala šaty i účesem právě do podoby svého předka, počínaje prapraprababičkou Marthou, která se narodila v roce 1821 až po svou matku.

Podobnost se svými příbuznými nezapře

Třiatřicetiletá Christine tak vytvořila originální rodinné album, kde je vidět nejen podobnost předávaná z generace na generaci, ale i měnící se módní styly od strohých černých šatů a uhlazených vlasů po rudé volány a výrazné šperky.

Do sbírky zahrnula i svůj vlastní portrét a také vtipnou fotografii svého potomka, kterým má být její kobylka Willow narozená v roce 2004.

Christine McConnel se proslavila v médiích už v uplynulém roce díky snímkům ze svého Instagramu, kam dává vlastní fotografie ve stylu 50. a 60. let s tématikou svého dalšího koníčku, a tím je pečení.

 

Právě se děje

před 35 minutami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Summit EU vyzval k propuštění Navalného

Summit EU odsoudil zacházení s ruským opozičníkem Navalným a požaduje jeho okamžité propuštění na svobodu, uvedl šéf Evropské rady Charles Michel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy