FOTO Finalisté Eurovize 2015: Najde se nová Conchita Wurst?

Måns Zelmerlöw
Soutěž Eurovize se koná každý rok a patří k nejsledovanějším televizním přehlídkám populární hudby v Evropě. Loni vítězství rakouského travesti zpěváka Thomase Neuwirtha, vystupujícího pod uměleckým jménem Conchita Wurst, sledovalo asi 180 milionů televizních diváků v 45 zemích.
Pěvecké duo Maraaya tvoří zpěvačka Marjetka Vovk a producent Aleš Vovka (Raay) vzniklo v roce 2014, tehdy bodovalo single Lovin' v dance a iTunes hitparádách v Belgii, Německu, Itálii a ve Slovinsku. Svou zemi reprezentovali písní Here For You. (Slovinsko)
Reprezentovat svou zemi na Eurovizi bylo pro francouzskou zpěvačku Lisu Angell snem už od jejích osmi let. Zabodovala s písní N’oubliez Pas (Nezapomeň), kterou napsal bratr jednoho z komerčně nejúspěšnějších francouzských skladatelů Robert Goldman. (Francie)
Izraelský zpěvák Guedj, který se narodil v Paříži, vystoupil ve Vídni s písní Golden Boy. Je to vůbec poprvé, co soutěžící z Izraele zpíval v angličtině. (Izrael)
Foto: Reuters
pej
23. 5. 2015 10:45
Jubilejní šedesátý ročník pěvecké soutěže Eurovision zná své finalisty. Podívejte se, kdo má šanci dnes večer vyhrát.

Vídeň - Do sobotního finále šedesátého ročníku pěvecké soutěže Eurovision Song Contest se probojovali zástupci ze sedmadvaceti evropských zemí a Austrálie. Mezi favorizované patří soutěžící ze Švédska, Ruska a Itálie.

Marta Jandová a Václav Noid Bárta v semifinále neuspěli.

Finálový večer bude vysílat v přímém přenosu Česká televize.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy