Britové žijí porodem Kate. Před nemocnicí jsou davy fanoušků

obdivovatelé královské rodiny
Vévodkyně z Cambridge porodí do konce dubna své druhé dítě, a to v nemocnici sv. Marie ve čtvrti Paddington, kde v červenci 2013 přivedla na svět prvního syna, prince George.
Už několik dní okupuje skupina skalních fanoušků královské rodiny místo před křídlem nemocnice, které je již uzavřené a připravené na příchod dalšího královského potomka.
Mezi fanoušky se objevili i dvojníci královského páru, William a Kate.
Všichni fanoušci jsou oblečení do britské vlajky a někteří s sebou přinesli i dárky pro miminko.
Foto: Profimedia.cz
jaz
27. 4. 2015 15:06
Lidí před nemocnicí, kde má každým dnem porodit vévodkyně z Cambridge, stále přibývá. Kvůli ještě nenarozenému dítěti stanují nebo okupují lavičky.

Londýn Vévodkyně z Cambridge porodí do konce dubna své druhé dítě, a to v nemocnici sv. Marie ve čtvrti Paddington, kde v červenci 2013 přivedla na svět prvního syna, prince George.

Už několik dní okupuje skupina skalních fanoušků královské rodiny místo před křídlem nemocnice, které je již uzavřené a připravené na příchod dalšího královského potomka.

Porod se blíží. Bude to kluk, nebo holka?

"Je tu příjemná atmosféra. Je vzrušující, když si uvědomíte, že všechno se to odehraje právě tady," řekla CBC News Margaret Tyler, která je milovnicí monarchie a sběratelkou památečních předmětů s tématikou královské rodiny.

Všichni fanoušci jsou oblečení do britské vlajky a někteří s sebou přinesli i dárky pro miminko, a to pro jistotu ve dvoubarevném provedení. Dosud není jisté, jestli se Kate narodí opět chlapec, nebo se dočkají první dcery.

Margaret Tyler se kromě propracovaného kostýmu pochlubila médiím i panenkou oblečenou do přesné repliky šatů, které měl na sobě v říjnu 2013 při svém křtu princ George.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy