Britové žijí porodem Kate. Před nemocnicí jsou davy fanoušků

obdivovatelé královské rodiny
Vévodkyně z Cambridge porodí do konce dubna své druhé dítě, a to v nemocnici sv. Marie ve čtvrti Paddington, kde v červenci 2013 přivedla na svět prvního syna, prince George.
Už několik dní okupuje skupina skalních fanoušků královské rodiny místo před křídlem nemocnice, které je již uzavřené a připravené na příchod dalšího královského potomka.
Mezi fanoušky se objevili i dvojníci královského páru, William a Kate.
Všichni fanoušci jsou oblečení do britské vlajky a někteří s sebou přinesli i dárky pro miminko.
Foto: Profimedia.cz
jaz
27. 4. 2015 15:06
Lidí před nemocnicí, kde má každým dnem porodit vévodkyně z Cambridge, stále přibývá. Kvůli ještě nenarozenému dítěti stanují nebo okupují lavičky.

Londýn Vévodkyně z Cambridge porodí do konce dubna své druhé dítě, a to v nemocnici sv. Marie ve čtvrti Paddington, kde v červenci 2013 přivedla na svět prvního syna, prince George.

Už několik dní okupuje skupina skalních fanoušků královské rodiny místo před křídlem nemocnice, které je již uzavřené a připravené na příchod dalšího královského potomka.

Porod se blíží. Bude to kluk, nebo holka?

"Je tu příjemná atmosféra. Je vzrušující, když si uvědomíte, že všechno se to odehraje právě tady," řekla CBC News Margaret Tyler, která je milovnicí monarchie a sběratelkou památečních předmětů s tématikou královské rodiny.

Všichni fanoušci jsou oblečení do britské vlajky a někteří s sebou přinesli i dárky pro miminko, a to pro jistotu ve dvoubarevném provedení. Dosud není jisté, jestli se Kate narodí opět chlapec, nebo se dočkají první dcery.

Margaret Tyler se kromě propracovaného kostýmu pochlubila médiím i panenkou oblečenou do přesné repliky šatů, které měl na sobě v říjnu 2013 při svém křtu princ George.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 52 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušený. Kamiony ve směru na Brno stojí od 161. kilometru. Průjezdný není ani směr na Prahu, kde byla po ránu kolona zhruba 12 kilometrů dlouhá. Policisté provoz odklání mezi exity 168 a 178. Na objízdných trasách, které vedou po silnici II/602, se nyní v ranní špičce tvoří kolony a řidiči se musí připravit na zdržení, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie rovněž kolem 8:00 na svém twitteru uvedla, že se uklízí vysypaný náklad a následně bude nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie dnes ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy