Britové žijí porodem Kate. Před nemocnicí jsou davy fanoušků

Foto: Profimedia.cz
jaz
27. 4. 2015 15:06
Lidí před nemocnicí, kde má každým dnem porodit vévodkyně z Cambridge, stále přibývá. Kvůli ještě nenarozenému dítěti stanují nebo okupují lavičky.

Londýn Vévodkyně z Cambridge porodí do konce dubna své druhé dítě, a to v nemocnici sv. Marie ve čtvrti Paddington, kde v červenci 2013 přivedla na svět prvního syna, prince George.

Už několik dní okupuje skupina skalních fanoušků královské rodiny místo před křídlem nemocnice, které je již uzavřené a připravené na příchod dalšího královského potomka.

Porod se blíží. Bude to kluk, nebo holka?

"Je tu příjemná atmosféra. Je vzrušující, když si uvědomíte, že všechno se to odehraje právě tady," řekla CBC News Margaret Tyler, která je milovnicí monarchie a sběratelkou památečních předmětů s tématikou královské rodiny.

Všichni fanoušci jsou oblečení do britské vlajky a někteří s sebou přinesli i dárky pro miminko, a to pro jistotu ve dvoubarevném provedení. Dosud není jisté, jestli se Kate narodí opět chlapec, nebo se dočkají první dcery.

Margaret Tyler se kromě propracovaného kostýmu pochlubila médiím i panenkou oblečenou do přesné repliky šatů, které měl na sobě v říjnu 2013 při svém křtu princ George.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

před 2 hodinami

Hlavní vyjednavač pro brexit Barnier: Lhůta na dohodu o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií je příliš krátká

Lhůta pro vyjednání dohody o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií po brexitu je extrémně krátká. V projevu na univerzitě v severoirské metropoli Belfastu to řekl hlavní unijní vyjednavač pro brexit Michel Barnier. Británie opustí EU v pátek. Dohodu o budoucích vztazích by měli Londýn a Brusel vyjednat v následujícím přechodném období, které ovšem bude trvat jen do konce letošního roku.

Další zprávy