FOTO Extrémní zkrášlování psů. Tohle se děje na výstavách

jaz
27. 3. 2014 7:30
Kreativní pejskaři soutěží na mezinárodních akcích se svými čtyřnohými mazlíčky, kteří ale musí podstupovat hodiny barvení a stříhání.
Foto: paulnathanstudio.com

Fotogalerie - Fotograf Paul Nathan pronikl do světa extrémních pejskařů, kteří ze svého svěřence dokážou vykouzlit Pluta od Disneyho nebo nefalšovaného lva.

V loňském roce na mezinárodní soutěži v New Jersey vyfotografoval Nathan řadu takovýchto psích stvoření a tuto zvláštní subkulturu, která se podobných akcí účastní, popsal ve své knize s názvem Groomed (Upravený).

Poukázal také na to, co musí psi během onoho krášlení zažívat. "Ve většině případů se barvy nanášejí v několika fázích v různých dnech, zpravidla na setkáních ne více jak tři hodiny s velkým množstvím přestávek pro zvíře. Každý pes je jiný a ten, co ho upravuje, ví, jak dlouho se dá se psem pracovat. Klíčem k úspěchu je šťastný a uvolněný pes," řekl pro Feature Shoot Nathan, který také uvádí, že některé barvy se smývají po pár umytích, jiné drží i celé měsíce.

Aby toho nebylo málo, pro celkový dojem se i pánové těchto psích šampionů obléknou do podobných kostýmů a obráží tak soutěže po celé zemi.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy