FOTO Extrémní zkrášlování psů. Tohle se děje na výstavách

jaz
27. 3. 2014 7:30
Kreativní pejskaři soutěží na mezinárodních akcích se svými čtyřnohými mazlíčky, kteří ale musí podstupovat hodiny barvení a stříhání.
Foto: paulnathanstudio.com

Fotogalerie - Fotograf Paul Nathan pronikl do světa extrémních pejskařů, kteří ze svého svěřence dokážou vykouzlit Pluta od Disneyho nebo nefalšovaného lva.

V loňském roce na mezinárodní soutěži v New Jersey vyfotografoval Nathan řadu takovýchto psích stvoření a tuto zvláštní subkulturu, která se podobných akcí účastní, popsal ve své knize s názvem Groomed (Upravený).

Poukázal také na to, co musí psi během onoho krášlení zažívat. "Ve většině případů se barvy nanášejí v několika fázích v různých dnech, zpravidla na setkáních ne více jak tři hodiny s velkým množstvím přestávek pro zvíře. Každý pes je jiný a ten, co ho upravuje, ví, jak dlouho se dá se psem pracovat. Klíčem k úspěchu je šťastný a uvolněný pes," řekl pro Feature Shoot Nathan, který také uvádí, že některé barvy se smývají po pár umytích, jiné drží i celé měsíce.

Aby toho nebylo málo, pro celkový dojem se i pánové těchto psích šampionů obléknou do podobných kostýmů a obráží tak soutěže po celé zemi.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy