FOTO Domy na Marsu, mosty i chrámy. To vše jde z lepenky

FOTO Domy na Marsu, mosty i chrámy. To vše jde z lepenky
Dům na Marsu. Vítězné dílo 8. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky. V roce 2014 byl tématem právě Dům na Marsu.
Ten vítězný vytvořili studenti VOŠS a SPŠS arch. Jana Letzela Náchod. Stavba se jmenovala "Centrum odborné výuky, odloučené pracoviště Mars 1".
Druhé místo v soutěži o nejlepší dům na Marsu, vytvořený z lepenky, obsadil tento "Rejnok".
3. místo obdržela tato "Mezinárodní marsovská stanice".
Foto: www.svvl.cz
Magazín Magazín
8. 8. 2014 19:30
Podívejte se na nejzajímavější stavby z lepenky, které dokázali postavit nadaní studenti.

Fotogalerie - Člověk až žasne nad tím, co všechno jsou středoškolští studenti schopni postavit. Za osm ročníků soutěže Stavby z vlnité lepenky, která je určená pro střední školy se zaměřením na stavebnictví, dokázali, že se nebojí ani tak náročných staveb, jako je katedrála Notre Dame, Eiffelova věž či šikmá věž v Pise.

"Letošní ročník soutěže byl specifický tím, že si studenti sami zvolili téma Dům na Marsu prostřednictvím hlasování," popsal novinku zástupce Svazu výrobců vlnitých lepenek Pavel Sobol.

Studenti vytvářeli originální projekt domu, který by si představovali na Marsu, pokud se tam v budoucnosti začne stavět. Jediným omezením bylo, že k výrobě modelu museli autoři využít pouze vlnitou lepenku, tedy ekologický materiál používaný k výrobě obalů.

Celostátní vítězství a ceny dle vlastního výběru v hodnotě 25 tisíc korun si nakonec odnesli studenti z Náchoda. Na druhém místě se umístil student z Valašského Meziříčí a třetí místo potěšilo studenta z Lipníku nad Bečvou.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Cisternová loď řízená českým kapitánem poškodila most v nizozemském Groningenu

Cisternová loď, kterou řídil 59letý český kapitán, narazila do důležitého mostu v nizozemském Groningenu. Nikomu se nic nestalo, ale škody na mostě jsou podle zástupců města velké.

Policie českého kapitána zadržela. Testy ukázaly, že nepožil alkohol, ani si nevzal žádní drogy. Čelí podezření, že nemá dostatečné schopnosti k řízení lodi.

Svědci nehody, která se stala v noci na sobotu, vypověděli, že slyšeli hlasitou ránu. V té době most zrovna nepřejíždělo žádné auto, jen jeden řidič mopedu. Náraz lodi ho vyděsil.

Vyšetřování nehody bude pokračovat i v příštích dnech. Cisternová loď Bodensee je 110 metrů dlouhá a pluje pod německou vlajkou. Podle policie na ní nebyly žádné technické závady. Se čtyřčlennou posádkou plula ze Štrasburku do nizozemského Delfzijlu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy