FOTO "Příští stanice Řevnice." Tak spisovatelé předčítali ve vlaku.

FOTO "Příští stanice Řevnice." Tak spisovatelé předčítali ve vlaku.
V horním patře tohoto vagonu probíhá autorské čtení, informuje na každé zastávce dívka s cedulí. Studenti ze  Střední a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby akci spoluorganizují a zároveň ji mají jak učební látku - natáčí, filmují a připravují z ní výstup.
Spisovatel Tomáš Zmeškal, původem z Konga, a spisovatel, režisér a scenárista Pavel Göbl vystoupili v Nymburce z vlaku od Prahy a čekají na vlak od Kolína, v němž má pokračovat jejich předčítání. "Lidé jsou příjemně překvapeni, co se děje," říká Zmeškal.
Ke dvojici autorů se připojil muž s oranžovou jezdící taškou plnou svých svépomocí vydaných knih. "Proč vy jste mezi spisovateli a já ne?!" dorážel na Tomáše Zmeškala a Pavla Göbla. "Jedenáct knih jsem napsal!"
Tomáš Zmeškal četl ukázky ze své knihy Sokrates na rovníku. Líčil v ní, jak v Kinshase bylo 36 stupňů. Přítomným posluchačům to po teplém létě nepřipadalo jako nějaká extra teplota.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
18. 9. 2015 14:32
Cílem festivalu Čtení ve vlaku je přivést literaturu a její autory k cestujícím a ukázat, jak je možné si zpříjemnit cestování.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy