Půl milionu turistů versus letošní prázdno. Srovnejte snímky "chorvatského Říma"

Půl milionu turistů versus letošní prázdno. Srovnejte snímky "chorvatského Říma"
Právě jsme v chorvatské Pule, kdysi pulzující historické perle Istrie.
Letos je ale tomu jinak. Zasáhl koronavirus, a tak ani jindy hojně navštěvovanému městu se nevyhnul dramatický pokles zájmu turistů.
Ve městě stojí největší koloseum mimo Řím, jindy tu zpívají hvězdy chorvatské i světové hudební scény.
Letos ne.
Foto: Jakub Plíhal, Denis Chripák
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
8. 7. 2020 6:01
Město s největším koloseem mimo Řím, to je chorvatská Pula. Tisíciletá historie a přímořská poloha každoročně přitahují davy turistů, loni jich přijelo skoro půl milionu. Letos ale její ulice nezvykle zejí (skoro) prázdnotou. Podívejte se, jak historická perla chorvatského pobřeží žije za časů koronaviru, a srovnejte to s fotkami stejných míst z roku 2018.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Prasklé potrubí omezilo provoz tramvají v centru Prahy

Kvůli prasklému vodovodnímu potrubí v Ječné ulici byl v úterý před 07:00 v obou směrech zastaven provoz tramvají ve frekventovaném úseku mezi stanicemi I.P. Pavlova a Karlovo náměstí v centru Prahy. Týká se to linek 4, 6, 10, 16 a 22, které až do odvolání jezdí po objízdných trasách. Na svém webu o tom informoval dopravní podnik.

Náhradní autobusovou dopravu kvůli neprůjezdnosti úseku není možné podle dopravce zavést. Cestující mohou využít metro, a to ze stanic Náměstí Míru, Karlovo náměstí nebo I. P. Pavlova.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Dálnici D8 u Lovosic znovu uzavřela nehodu kamionu

Dálnice D8 ve směru na Ústí nad Labem a dál na Drážďany je u Lovosic uzavřená. V noci tam v místě zúžení před sjezdem na průmyslovou zónu havaroval kamion. Policie odklání dopravu na exitu 45 Lukavec, zpátky na dálnici se řidiči vrací na nájezdu Lovosice. V okolí se tvoří kratší kolony, vyplývá z informací Národního dopravního informačního centra. Auta by se do uzavřeného úseku měla podle odhadu silničářů vrátit kolem 09:00.

Dálnice D8 u Lovosic byla neprůjezdná také v pondělí v noci a dopoledne. V úseku, který je kvůli stavebním pracím zúžený do jednoho pruhu, najel kamion do betonových svodidel. Vozidlo začalo hořet. Řidič stihl včas vystoupit, nikdo nebyl zraněn. Provoz byl kvůli odklízení následků a vyšetřování obnoven až po téměř deseti hodinách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy