Půl milionu turistů versus letošní prázdno. Srovnejte snímky "chorvatského Říma"

Půl milionu turistů versus letošní prázdno. Srovnejte snímky "chorvatského Říma"
Právě jsme v chorvatské Pule, kdysi pulzující historické perle Istrie.
Letos je ale tomu jinak. Zasáhl koronavirus, a tak ani jindy hojně navštěvovanému městu se nevyhnul dramatický pokles zájmu turistů.
Ve městě stojí největší koloseum mimo Řím, jindy tu zpívají hvězdy chorvatské i světové hudební scény.
Letos ne.
Foto: Jakub Plíhal, Denis Chripák
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
8. 7. 2020 6:01
Město s největším koloseem mimo Řím, to je chorvatská Pula. Tisíciletá historie a přímořská poloha každoročně přitahují davy turistů, loni jich přijelo skoro půl milionu. Letos ale její ulice nezvykle zejí (skoro) prázdnotou. Podívejte se, jak historická perla chorvatského pobřeží žije za časů koronaviru, a srovnejte to s fotkami stejných míst z roku 2018.
 

Právě se děje

před 18 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy