Půl milionu turistů versus letošní prázdno. Srovnejte snímky "chorvatského Říma"

Půl milionu turistů versus letošní prázdno. Srovnejte snímky "chorvatského Říma"
Právě jsme v chorvatské Pule, kdysi pulzující historické perle Istrie.
Letos je ale tomu jinak. Zasáhl koronavirus, a tak ani jindy hojně navštěvovanému městu se nevyhnul dramatický pokles zájmu turistů.
Ve městě stojí největší koloseum mimo Řím, jindy tu zpívají hvězdy chorvatské i světové hudební scény.
Letos ne.
Foto: Jakub Plíhal, Denis Chripák
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
8. 7. 2020 6:01
Město s největším koloseem mimo Řím, to je chorvatská Pula. Tisíciletá historie a přímořská poloha každoročně přitahují davy turistů, loni jich přijelo skoro půl milionu. Letos ale její ulice nezvykle zejí (skoro) prázdnotou. Podívejte se, jak historická perla chorvatského pobřeží žije za časů koronaviru, a srovnejte to s fotkami stejných míst z roku 2018.
 

Právě se děje

před 5 minutami

Výroba masa stoupla v prvním čtvrtletí o více než dvě procenta

Výroba masa v prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o 2,2 procenta na 113 329 tun, nejvíce rostla produkce rostla u drůbežího, kde šlo o 4,4 procenta a u vepřového s nárůstem o 2,3 procenta. Naopak o tři procenta klesla výroba hovězího. Nákup mléka klesl o 4,2 procenta na 754,2 milionu litrů, uvedl v pondělí Český statistický úřad. Ceny zemědělských výrobců klesly u prasat o 30,5 procenta, u kuřat se zvýšily o 1,9 procenta. Výkupní cena mléka meziročně klesla o 1,2 procenta na 8,78 Kč/l.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Rozsáhlý požár zasáhnul vrakoviště v Ostravě, předcházela mu exploze

Rozsáhlý požár vrakoviště automobilů likvidují od rána hasiči v Ostravě-Vítkovicích. Policie na Twitteru uvedla, že masivnímu požáru předcházela exploze. Nikdo se při ní nezranil. Na místě platí třetí stupeň požárního poplachu. Na místě je víc než 11 jednotek, s hašením pomáhá i vrtulník policie. Hustý kouř z je viditelný ze vzdálenosti několika kilometrů, podle policie nemají místní otvírat okna. Na místě zřejmě hoří i plasty a barvy. Vedení radnice v Ostravě-Vítkovicích doporučuje lidem, aby nevycházeli.

"Požár není zcela bezpečný. Ještě několik hodin potrvá. Doporučujeme lidem, aby zavřeli okna, nevětrali, nevycházeli. Pokud musí z domovů, měli by si chránit dýchací cesty. Řekli nám, že tam hoří i plasty a barvy," řekl starosta ostravské části Vítkovice Richard Čermák. "Evakuace obyvatelstva nebyla nutná," uvedla policie na twitteru.

Mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp uvedl, že hoří v areálu společnosti, která likviduje autovraky. Zasahují čtyři profesionální a dvě dobrovolné jednotky hasičů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy