FOTO Cesta letadlem kolem světa

FOTO Cesta letadlem kolem světa
Travel Service ve zbarvení propagující moravskoslezský region. Zde konkrétně na Galapágách. "Dle místního personálu jsme byli první evropské dopravní letadlo, které zde přistálo," říká pilot Jindřich Schwippel.
Speciálně upravený Boeing pro Cestu kolem světa.
Těsně před přistáním na Havaji
Jedna z nejvyšších sopek Ekvádoru - Cotopaxi.
Foto: Travel Service
Jindřich Schwippel, Travel Service
23. 10. 2014 17:01
Podívejte se na fotografie z letecké Cesty kolem světa, projektu, jenž nemá v Evropě obdoby.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Stav posledního zraněného po pátečním úniku jedovatých plynů v plzeňské firmě se stále zlepšuje. Z nemocnice by měl být propuštěn příští týden.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Česká národní banka ve středu podle analytiků začne zvyšovat úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.

Například podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera je podle posledních komentářů představitelů bankovní rady ČNB středeční zvýšení sazeb poměrně jisté. "Pokud však ve středu sazby vzrostou jen o tradičních 0,25 procentního bodu, další nárůst pak může přijít relativně záhy, a to již na nadcházejícím měnovém jednání začátkem srpna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy