Foto: Češi přivezou na Expo 2015 interaktivní les z ČVUT

Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
14. 1. 2015 12:00
Multimediální expozice studentů ČVUT zavede návštěvníky do českého lesa. Podívejte se, jakým projektem se letos bude Česko prezentovat na světové výstavě v Miláně.

Fotogalerie – "Čím pomaleji jdeme přírodou, tím větší tajemství nám odkrývá." Tak zní motto audiovizuální instalace českého pavilonu na letošní výstavě Expo v Miláně.

Projekt společnosti Full Capacity a studentů ČVUT představí živý les vsazený do futuristické laboratoře, která díky moderním technologiím umožní návštěvníkům nahlédnout do buněčné úrovně lesního biotopu. Kromě živých rostlin a futuristických květníků jsou součástí instalace také interaktivní kamery, projekční plochy, mikrofony, automatizované systémy na zavlažování a klimatizaci.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 4 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy