Foto: Češi přivezou na Expo 2015 interaktivní les z ČVUT

Foto: Češi přivezou na Expo 2015 interaktivní les z ČVUT
Hlavním českým počinem na EXPO 2015 v Miláně bude tzv. Laboratoř ticha, projekt společnosti Full Capacity. Autory nápadu a spoluautory realizace jsou studenti ČVUT.
Nápis na budově Fakulty elektrotechnické hlásá: "Spojujeme elektrotechniku a informatiku". Projekt Laboratoře ticha spojuje ještě architekturu, design či botaniku. Spolupracovalo na něm proto několik fakult ČVUT, architektonická a designérská studia, botanická zahrada, biologové...
Samotný klenot, Laboratoř ticha, se ukrývá v Institutu intermédií na FEL ČVUT.
Šipky směřují sem, ale naštěstí ještě pokračují. Toto je pouhá výzdoba vestibulu.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
14. 1. 2015 12:00
Multimediální expozice studentů ČVUT zavede návštěvníky do českého lesa. Podívejte se, jakým projektem se letos bude Česko prezentovat na světové výstavě v Miláně.

Fotogalerie – "Čím pomaleji jdeme přírodou, tím větší tajemství nám odkrývá." Tak zní motto audiovizuální instalace českého pavilonu na letošní výstavě Expo v Miláně.

Projekt společnosti Full Capacity a studentů ČVUT představí živý les vsazený do futuristické laboratoře, která díky moderním technologiím umožní návštěvníkům nahlédnout do buněčné úrovně lesního biotopu. Kromě živých rostlin a futuristických květníků jsou součástí instalace také interaktivní kamery, projekční plochy, mikrofony, automatizované systémy na zavlažování a klimatizaci.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Biker Stošek získal bronz na mistrovství světa v maratonu

Biker Martin Stošek vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu a v historii šampionátů je třetím českým medailistou mezi muži. V Turecku šestadvacetiletý cyklista navázal na Jaroslava Kulhavého a Kristiána Hynka, který dnes dojel při obhajobě stříbra šestý. Titul získal stejně jako loni Héctor Leonardo Páez z Kolumbie.

Stošek přijel do tureckého města Sakarya nedaleko Istanbulu s výbornou formou. Předminulý víkend vyhrál prestižní maraton na italském ostrově Elba a k favoritům patřil i dnes. Na vítězného Páeze ztratil dvě a půl minuty, souboj o stříbro prohrál po téměř čtyřech a půl hodinách v sedle o 15 sekund s Portugalcem Tiagem Ferreirou.

Závod žen ovládla Švýcarka Ramona Forchiniová, nejlepší z Češek byla jedenáctá Karla Štěpánová. Muži absolvovali 110 kilometrů, ženy 80,9.

Z předchozích českých medailistů získal Kulhavý, olympijský vítěz v cross country z Londýna, maratonské zlato v roce 2014 a předtím byl druhý, Hynek má stříbro a dva bronzy. Třetí skončila před šesti lety i Tereza Huříková.

Další zprávy