FOTO České modelky dobývají svět

FOTO České modelky dobývají svět
Děčínská rodačka Karolína Kurková se kromě přehlídkových mol tu a tam objeví i ve filmu. K modelingu se dostala už v 15 letech díky svým přátelům. Ve stejné době se odstěhovala do Milána a podepsala smlouvu s módní firmou Prada.
Rodačka z Brna, Hana Jiříčková, vyhrála v roce 2007 Elite Model Look Czech Republic. Bylo jí 16 let. Od té doby už fotila pro Elle, Vogue, Marie Claire, Victoria's Secret nebo pro módní značky Max Mara a Tommy Hilfiger. Často bývá přirovnávána k mladé Kate Moss či Daniele Peštové.
Také Lenka Hanáková prošla modelingovou soutěží Elite Model Look, tu českou v roce 2011 vyhrála a ve světové se umístila na druhém místě. Předváděla modely pro taková jména jako Gianfranco Ferré, Marchesa, Maison Martin Margiela nebo Rachel Zoe.
Jana Knauerová začala svět módy dobývat v 17 letech. Z Čech odešla do New Yorku. Pracovala například pro značku Versace nebo Cacharel. Několikrát se objevila v různých jazykových mutacích módního magazínu Vogue.
Foto: Profimedia.cz/Hermína/Reuters/Facebook/Flickr
Reuters/Hermína/Profimedia.cz
24. 2. 2014 13:44
V Čechách nejsou známé, ale za hranicemi dobývají módní svět. Podívejte se na deset nejvýraznějších českých tváří zahraničního modelingu.
 

Právě se děje

Další zprávy