FOTO Ceny BAFTA: Krásné róby a úspěch Chlapectví

FOTO Ceny BAFTA: Krásné róby a úspěch Chlapectví
Film Chlapectví zabodoval v kategorii ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Získala ho Patricia Arquetteová.
Představitel slavného, tělesně postiženého vědce Hawkinga Eddie Redmayne si odnesl cenu pro nejlepšího herce.
Jonathan Sehring, Ellar Coltrane, Cathleen Sutherland, Patricia Arquette, Ethan Hawke, a John Sloss z filmu Chlapectví, který získal při udílení britských filmových cen BAFTA cenu za nejlepší film.
Hawking se slavnostního udílení cen osobně zúčastnil a dokonce vyhlašoval cenu za nejlepší vizuální efekty, kterou získal film Interstellar.
Foto: Reuters
ČTK ČTK
9. 2. 2015 11:11
V londýnské Královské opeře se závěrem týdne předávaly britské filmové ceny, které si podle očekávání odnesli možní kandidáti na Oscara.

Londýn - Časosběrný snímek Chlapectví získal při udílení britských filmových cen BAFTA cenu za nejlepší film. Filmař Richard Linklater, jenž strávil natáčením Chlapectví 12 let, obdržel cenu pro nejlepšího režiséra. Zabodoval i biografický film Teorie všeho o Stephenu Hawkingovi, který dostal cenu za nejlepší britský film.

Celkem pět ocenění, tedy ještě více než Chlapectví, posbírala komedie Grandhotel Budapešť, mimo jiné v kategoriích kostýmy, původní scénář a hudba.  

Večer v londýnské Královské opeře moderoval herec Stephen Fry. Ceny BAFTA bývají považovány za předzvěst prestižních cen americké filmové akademie, Oscar.

 

Právě se děje

před 39 minutami

 Kvůli spornému zákonu o hanobení čínské národní hymny obyvatelé Hongkongu opět protestují v ulicích

Policie na jejich rozehnání použila slzný plyn a ve velkém počtu střeží budovu hongkongského parlamentu, který má dnes normu projednávat, uvedla agentura DPA.

Stovky příslušníků pořádkové policie v očekávání nepokojů vztyčily kolem parlamentu dvoumetrovou bariéru. Demonstranti se však v masovém měřítku nesešli, uvedl hongkongský deník South China Morning Post. Podle něj skupinky demonstrantů ojediněle zastavovaly dopravu a policie proti nim použila slzný plyn. Zatčeno bylo 16 demonstrantů, z nichž tři jsou obviněni, že u sebe měli zápalné láhve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy