Čech přejížděl Bajkal na tříkolce. Tak velký strach nezažil

Čech přejížděl Bajkal na tříkolce. Tak velký strach nezažil
Speciální trojkolka byla navržena přímo pro dobrodruha Jana Žďánského a jeho zamýšlenou expedici Azub Winter Baikal 2015.
Cílem expedice je přejet 700 km přes zamrzlé jezero Bajkal. Tříkolka se testovala ve Velkém Lopeníku, zima naštěstí nezklamala.
Co však zklamalo, bylo zamrzání Bajkalu. Mrzlo až praštělo, bylo kolem dvaceti pod nulou, jak se na Sibiř sluší. Nicméně jezero ne a ne se pokrýt souvislým a poctivým ledem. Je to smůla, touhle dobou bývá Bajkal dávno spolehlivě zamrzlý.
"Bohužel je fakt, že Bajkal kompletně nezamrzl. To je docela prekérka, protože budu muset kličkovat od pobřeží k pobřeží a objíždět tyto laguny," poznamenal si na Facebook Jan Žďánský.
Foto: Jan Žďánský, Azub Winter Baikal 2015
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
23. 3. 2015 9:30
Cestovatel a dobrodruh Jan Žďánský se rozhodl projet na speciální tříkolce 700 km přes Bajkal. Podívejte se, jak jeho odvážný pokus dopadl.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy