Čech přejížděl Bajkal na tříkolce. Tak velký strach nezažil

Čech přejížděl Bajkal na tříkolce. Tak velký strach nezažil
Speciální trojkolka byla navržena přímo pro dobrodruha Jana Žďánského a jeho zamýšlenou expedici Azub Winter Baikal 2015.
Cílem expedice je přejet 700 km přes zamrzlé jezero Bajkal. Tříkolka se testovala ve Velkém Lopeníku, zima naštěstí nezklamala.
Co však zklamalo, bylo zamrzání Bajkalu. Mrzlo až praštělo, bylo kolem dvaceti pod nulou, jak se na Sibiř sluší. Nicméně jezero ne a ne se pokrýt souvislým a poctivým ledem. Je to smůla, touhle dobou bývá Bajkal dávno spolehlivě zamrzlý.
"Bohužel je fakt, že Bajkal kompletně nezamrzl. To je docela prekérka, protože budu muset kličkovat od pobřeží k pobřeží a objíždět tyto laguny," poznamenal si na Facebook Jan Žďánský.
Foto: Jan Žďánský, Azub Winter Baikal 2015
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
23. 3. 2015 9:30
Cestovatel a dobrodruh Jan Žďánský se rozhodl projet na speciální tříkolce 700 km přes Bajkal. Podívejte se, jak jeho odvážný pokus dopadl.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy