Foto: Andělé Páně prolétli se Strachem Krumlovem. Místní mají novou oblíbenou tradici

Centrem Českého Krumlova prolétl Andělský průvod. Ten odkazuje ke zdejšímu natáčení pohádky Anděl Páně 2, s průvodem tak šel i režisér Jiří Strach.
Malí místní andělé v Českém Krumlově jako protiváha čertů a turistů.
Jihočeským městem už třetí rok prolétl Andělský průvod.
Tvořený především místními rodinami s dětmi, pro které to byla velká událost.
Akce odkazuje ke zdejšímu natáčení pohádky Anděl Páně 2.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
6. 12. 2019 9:40
Centrem Českého Krumlova již potřetí "prolétl" Andělský průvod. Oživení adventu je v turisticky rušném městě určené rodinám s dětmi. Akce odkazuje k zdejšímu natáčení pohádky Anděl Páně 2, s průvodem tak šel i režisér Jiří Strach. "Všude se dělá spousta čertovských průvodů, tak jsme si řekli, že by ten andělský mohl být taková hezká protiváha," vysvětlil organizátor Jaromír Hruška.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy