Foto: Andělé Páně prolétli se Strachem Krumlovem. Místní mají novou oblíbenou tradici

Centrem Českého Krumlova prolétl Andělský průvod. Ten odkazuje ke zdejšímu natáčení pohádky Anděl Páně 2, s průvodem tak šel i režisér Jiří Strach.
Malí místní andělé v Českém Krumlově jako protiváha čertů a turistů.
Jihočeským městem už třetí rok prolétl Andělský průvod.
Tvořený především místními rodinami s dětmi, pro které to byla velká událost.
Akce odkazuje ke zdejšímu natáčení pohádky Anděl Páně 2.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
6. 12. 2019 9:40
Centrem Českého Krumlova již potřetí "prolétl" Andělský průvod. Oživení adventu je v turisticky rušném městě určené rodinám s dětmi. Akce odkazuje k zdejšímu natáčení pohádky Anděl Páně 2, s průvodem tak šel i režisér Jiří Strach. "Všude se dělá spousta čertovských průvodů, tak jsme si řekli, že by ten andělský mohl být taková hezká protiváha," vysvětlil organizátor Jaromír Hruška.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Mönchengladbach podlehl Schalke a může přijít o druhé místo

Na úvod jarní části německé fotbalové ligy zvítězilo Schalke 04 nad Mönchengladbachem 2:0. Poražená Borussia promarnila šanci na posun do čela tabulky a může přijít o druhé místo, pokud Bayern Mnichov porazí v neděli v Berlíně Herthu.

Schalke vyhrálo díky brankám z úvodu druhého poločasu. V 48. minutě se posedmé v sezoně trefil německý reprezentant Suat Serdar, který je nejlepším střelcem týmu. O deset minut později zvýšil Michael Gregoritsch, který přišel v zimě na hostování z Augsburgu. Svěřenci trenéra Davida Wagnera se dostali na čtvrté místo před rivaly z Dortmundu.

Fotbalisté Getafe po dvou porážkách za sebou ve španělské lize zabrali a díky vítězství 3:0 na hřišti předposledního Leganés se posunuli na páté místo. Před šestým San Sebastianem i sedmou Valencií, které však odehrály o zápas méně, mají náskok dvou bodů.

Getafe v posledních dvou zápasech vyšlo bodově i střelecky naprázdno, ale dnes proti outsiderovi obě série rázně ukončilo. Už po 33 minutách vedlo díky brankám Leandra Cabrery, Allana Nyoma a Jaimeho Maty. Nepovedený zápas San Sebastianu, který na příčky znamenající záchranu ztrácí bod, v závěru ještě završily dvě bleskové žluté karty pro Rúbena Peréze.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Schalke - Mönchengladbach 2:0 (48. Serdar, 58. Gregoritsch).

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Leganés - Getafe 0:3 (12. Cabrera, 21. Nyom, 33. Mata).

Zdroj: ČTK
Další zprávy