FOTO Amerika pod ledem. Mrazivé počasí na uměleckých fotkách

FOTO Amerika pod ledem. Mrazivé počasí na uměleckých fotkách
Zamrzlé pobřeží Chicaga
Pobřeží Chicaga vypadá jako jeden velký rampouch.
Chicago pod ledem
Zamrzlé pobřeží Chicaga
Foto: Twitter Shawna Reynoldse
jaz
8. 1. 2014 10:31
Sever Ameriky sužují již několik dní mráz, sněhové bouře a silný vítr. Na mnohých místech naměřili mínus 30 stupňů.

Středozápad a severovýchod USA zažívá nejhorší zimu za posledních 20 let. Doprava je kvůli přívalu sněhu paralyzovaná, objevují se výpadky elektřiny a obyvatelům postižených oblastí bylo vydáno doporučení, aby neopouštěli své domovy.

Arktické počasí v Americe má i druhou tvář a nabízí nevídanou podívanou. Podívejte se na snímky od profesionálních fotografů i běžných lidí. Více o mrazivém počasí v USA najdete na Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy