FOTO Aktuality ze zoo: Pářící se mravenečník a těhotný slon

Pářící se mravenečníci Hannibal a Ella.
Zatím není jisté, jestli je Ella březí, pokud ale ano, mláděte se dočkají už za půl roku.
Zoo Praha - Jedenáctiletá slonice Janita je březí, potvrdily to krevní testy. Otcem je samec Mekong a narození slůněte se očekává z jara roku 2016.
Janita přišla do pražské zoo v roce 2012 společně s mladší Tamarou ze Srí Lanky.
Zoo Olomouc - Koncem ledna slavila olomoucká zoologická zahrada narození levharta mandžuského, kterého přivedla na svět samice Izabela. Své mládě si střeží a ošetřovatelé tak zatím nezjistili, jestli se jedná o kluka nebo holku.
Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha
jaz
28. 2. 2015 12:00
Podívejte se, jak se páří mravenečník, nebo jak se určuje pohlaví velemloka.

Praha – Ještě ani nezačalo jaro, a v zoologických zahradách se rodí nová mláďata, začíná se s námluvami a slaví se narozeniny.

Milým překvapením pro ošetřovatele z pražské zoo je v letošním roce zpráva o březosti slonice Janity, která by měla na svět přivést slůně během příštího jara. Zatím se ale rodí spousta mláďat, jako například u vodušek červených nebo paovcí hřivnatých, kterým se dokonce narodila hned dvojčata.

V Olomouci přivítali v polovině ledna mládě levharta mandžuského a v Liberci samičku zebry chapmanovy a samce takina čínského.

Jaké jsou novinky z pražské zoo? Podívejte se do naší galerie!

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ryanair má rekordní ztrátu, letectví se už ale zotavuje z pandemie

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair vykázala za uplynulý finanční rok bez mimořádných položek rekordní ztrátu 815 milionů eur (20,8 miliardy Kč) po zisku více než jedné miliardy eur v předchozím roce. Omezení související s pandemií donutila firmu zrušit více než 80 procent letů. Aerolinky ale ve své výsledkové zprávě dnes také uvedly, že v odvětví letecké dopravy už vidí signály začínajícího oživení. Finanční rok skončil v březnu.

Ztráta byla nižší, než čekali analytici. Ti ji podle agentury Reuters odhadovali na 834 milionů eur. Počet cestujících, které firma přepravila, klesl na 27,5 milionu ze 149 milionů v předchozím roce. Loňský rok přitom největší nízkonákladová letecká společnost v Evropě označila za nejnáročnější ve své historii. Výnosy jí klesly o 81 procent na 1,64 miliardy eur.

Ryanair potvrdil předchozí výhled, že v současném fiskálním roce přepraví 80 až 120 milionů cestujících, i když pravděpodobnější je, že tento počet bude spíše na dolním konci rozpětí. Za duben až červen by měl Ryanair přepravit pět až šest milionů cestujících. Dodal ale, že je nemožné poskytnout oficiální výhled zisku na celý rok, předpokládá nicméně, že by mohl vykázat téměř vyrovnané hospodaření, pokud v EU postoupí očkování.

Růst týdenních rezervací z poslední doby podle generálního ředitele Michaela O'Learyho naznačuje, že "oživení už začalo". Počet rezervací na začátku dubna vzrostl na 1,5 milionu týdně z předchozích zhruba 500.000 týdně.

Další zprávy