reklama
 
 

Rasismus i výsměch. Adoptované děti nafotily silnou kampaň

3. 3. 2014 17:20
Dvě čínské dívky, které si adoptovala svobodná matka v USA, se musejí potýkat s předsudky a urážlivými komentáři. Nafotily proto kampaň a bojují proti předsudkům.

Charlottesville (Virginie) – Třináctiletá Liliana a sedmiletá Meika už od malička slýchávají od lidí nevhodné poznámky na svůj původ a ne vždy lze tyto komentáře jen tak ignorovat.

Jejich americká adoptivní matka Kim Kelley Wagner se proto rozhodla ukázat svému okolí, jak moc jim nedomyšlené otázky a uštěpačné poznámky ztrpčují život.

"Snažila jsem se vysvětlit svým dcerám, že lidé tyhle věci neříkají, protože jsou zlí. Říkají je z nevědomosti. Slova jsou silná, mohou se stát zbraněmi a musí se používat moudře," napsala Kim na sociální síť, kde také uveřejnila sadu fotografií svých dcer, které drží na tabulkách napsané urážlivé věty.

"Teď, když jsou starší, si myslím, že nejčastější otázkou je, jestli to jsou skutečné sestry. Ty, které mě ale urážejí nejvíce, jsou otázky týkající se financí, kolik mě stály," řekla Kim serveru NBC.

Kromě slov podpory i poděkování, které se jim dostalo od několika adoptovaných sourozenců se stejnými zkušenostmi, si musela Kim ke svému projektu vyslechnout i pár negativních reakcí. Ozývají se totiž hlasy, které matku obviňují z využívání a ponižování svých dcer.

autor: jaz | 3. 3. 2014 17:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama