Rasismus i výsměch. Adoptované děti nafotily silnou kampaň

jaz
3. 3. 2014 17:20
Dvě čínské dívky, které si adoptovala svobodná matka v USA, se musejí potýkat s předsudky a urážlivými komentáři. Nafotily proto kampaň a bojují proti předsudkům.
Adoptovaná dcera Meika
Adoptovaná dcera Meika | Foto: Kim Kelley Wagner / Facebook

Charlottesville (Virginie) – Třináctiletá Liliana a sedmiletá Meika už od malička slýchávají od lidí nevhodné poznámky na svůj původ a ne vždy lze tyto komentáře jen tak ignorovat.

Jejich americká adoptivní matka Kim Kelley Wagner se proto rozhodla ukázat svému okolí, jak moc jim nedomyšlené otázky a uštěpačné poznámky ztrpčují život.

"Snažila jsem se vysvětlit svým dcerám, že lidé tyhle věci neříkají, protože jsou zlí. Říkají je z nevědomosti. Slova jsou silná, mohou se stát zbraněmi a musí se používat moudře," napsala Kim na sociální síť, kde také uveřejnila sadu fotografií svých dcer, které drží na tabulkách napsané urážlivé věty.

"Teď, když jsou starší, si myslím, že nejčastější otázkou je, jestli to jsou skutečné sestry. Ty, které mě ale urážejí nejvíce, jsou otázky týkající se financí, kolik mě stály," řekla Kim serveru NBC.

Kromě slov podpory i poděkování, které se jim dostalo od několika adoptovaných sourozenců se stejnými zkušenostmi, si musela Kim ke svému projektu vyslechnout i pár negativních reakcí. Ozývají se totiž hlasy, které matku obviňují z využívání a ponižování svých dcer.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hlavní vyjednavač pro brexit Barnier: Lhůta na dohodu o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií je příliš krátká

Lhůta pro vyjednání dohody o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií po brexitu je extrémně krátká. V projevu na univerzitě v severoirské metropoli Belfastu to řekl hlavní unijní vyjednavač pro brexit Michel Barnier. Británie opustí EU v pátek. Dohodu o budoucích vztazích by měli Londýn a Brusel vyjednat v následujícím přechodném období, které ovšem bude trvat jen do konce letošního roku.

Další zprávy