Vítězka Eurovize rozděluje svět. Kdo je vousatá Conchita?

Conchita Wurst
Rozjet kariéru zpěváka se pokoušel i v chlapecké kapele Jetzt Anders!, která se ale záhy rozpadla.
V roce 2011 se ale v soutěži Die Grosse Chance mění z Toma na Conchitu Wurst, pohlednou zpěvačku s ženskými křivkami, které kontrastují s tmavým plnovousem.
Ze začátku Conchita budila velké rozpaky, ale během let si na ni Rakušané zvykli.
Někteří ale přesto bojovali proti její účasti v mezinárodní pěvecké soutěži Eurovize 2014, kam ji nominovala místní televize ORF.
Foto: Reuters
jaz
12. 5. 2014 10:36
V mezinárodní soutěži Eurovize vyhrál travesti zpěvák z Rakouska, který si říká Conchita Wurst a šokuje tmavým plnovousem. Jaká byla jeho cesta k vítězství?
 

Právě se děje

před 36 minutami

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy