Vítězka Eurovize rozděluje svět. Kdo je vousatá Conchita?

Conchita Wurst
Rozjet kariéru zpěváka se pokoušel i v chlapecké kapele Jetzt Anders!, která se ale záhy rozpadla.
V roce 2011 se ale v soutěži Die Grosse Chance mění z Toma na Conchitu Wurst, pohlednou zpěvačku s ženskými křivkami, které kontrastují s tmavým plnovousem.
Ze začátku Conchita budila velké rozpaky, ale během let si na ni Rakušané zvykli.
Někteří ale přesto bojovali proti její účasti v mezinárodní pěvecké soutěži Eurovize 2014, kam ji nominovala místní televize ORF.
Foto: Reuters
jaz
12. 5. 2014 10:36
V mezinárodní soutěži Eurovize vyhrál travesti zpěvák z Rakouska, který si říká Conchita Wurst a šokuje tmavým plnovousem. Jaká byla jeho cesta k vítězství?
 

Právě se děje

před 40 minutami

Firma, které unikla palivo do řek na Sibiři u Norilska, se odvolá proti pokutě

Ruská společnost Norilsk Nickel, která patří k největším těžařům niklu na světě, se chce odvolat proti rekordní pokutě téměř 148 miliard rublů (asi 49 miliard Kč). Firmě ji vyměřila vládní agentura na ochranu přírody Rosprirodnadzor, a to za škodu při květnovém úniku ropných látek u Norilska. Firma je však nadále ochotna zaplatit odstranění způsobených škod, uvedla dnes agentura TASS. Po oznámení firmy cena jejích akcií na moskevské burze vzrostla o dvě procenta.

Norilsk Nickel podle listu Kommersant zpochybnil metodiku výpočtu pokuty, a sice to, že úřad použil koeficient určený znečišťovatelům, kteří nepomáhají při nápravě škod, což nebyl případ firmy Norilsk Nickel.

"Škoda na životním prostředí a likvidace následků havárie jsou dva různé pojmy. Pokud je společnost připravena dokázat u soudu, že není viníkem, má na to právo. My jsme ale viděli následky havárie, zaznamenali jsme všechny ukazatele a Rosprirodnadzor spočítal způsobené škody," řekl ministr podle agentury TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy