Fotky: Urny z křišťálu i ve tvaru vejce. V Praze probíhá výstava funerálního designu

Fotky: Urny z křišťálu i ve tvaru vejce. V Praze probíhá výstava funerálního designu
Family Chapel je malá křišťálová kaple pro několik na sobě ležících uren. Tento rodinný relikviář akcentuje křesťanskou estetiku, kterou miniaturizuje na velikost vhodnou jak pro domácnost, tak kolumbária.
Jednotlivé urny z broušeného křišťálu přikryté poměděným víkem leží na mramorové podstavě.
Linda Vránová: Urnu navrhla do podoby vejce, kterým poukazuje na symboliku spojení mezi počátkem a koncem.
Roman a Pavlína Kvita: Funerálním tématikou se dvojice zabývá již delší dobu a hledá způsob jak propojit sochařský i praktický um. Svůj vizuální projev opírají jednak o klasickou symboliku, historií poučenou estetiku (např. Vlastislav Hofman), tak i o jinotajné novotvary.
Foto: Czechdesign
Magazín Magazín
13. 6. 2017 16:22
Galerie Kvalitář oslovila mladé české designéry, kteří ve svém portfoliu mají návrhy uren, a připravila spolu s nimi výstavu Acheron. Ta je k vidění do 2. srpna.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy