Obrazem: Dům, ve kterém žil sériový vrah z Mlčení jehňátek, nikdo nechce. Majitelé museli slevit

Dům z mlčení jehňátek
Dům známý z oscarového dramatu Mlčení jehňátek (1991) od loňského léta hledá nového majitele.
Od té doby ale o nemovitost, která představovala domov sériového vraha Buffalo Billa, nikdo neprojevil zájem.
Manželé Scott a Barbara Lloydovi proto museli snížit cenu. Z původních 300 tisíc (asi 7,3 milionu korun) slevili o 50 tisíc dolarů.
Součástí nemovitosti samozřejmě není sklepní kobka, ve které psychicky narušený zabiják věznil jednu ze svých obětí. Tato scéna se totiž natáčela ve studiu.
Foto: realtor.com
ČTK Magazín ČTK, Magazín
Aktualizováno 14. 1. 2016 18:51
Dům, ve kterém se natáčelo Mlčení jehňátek, nejde na odbyt. V nabídce realitní kanceláře je již od loňského léta. Majitelé museli z původní ceny slevit o 50 tisíc dolarů. Potenciální zájemce nyní zaplatí 250 tisíc dolarů (asi šest milionů korun).
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy