Drsné a sexy. Chceme, aby na nás chodili jako na fotbal, říkají hráčky roller derby

Trénink Prague City Roller Derby
Derby na dvouřadových kolečkových bruslích je v Česku zatím ještě v plenkách, postupně se ale začíná šířit z Ameriky do Evropy a dá se již hovořit o profesionálních týmech, jako je to v případě hráček z Londýna.
Prague City Roller Derby vzniklo před třemi lety na popud jedné z dcer současného trenéra týmu Jiřího Máčela, který i přes své letité zkušenosti s trénováním basketbalu, hokeje a in-line bruslí se musel tento od začátku výhradně ženský sport učit společně se svými svěřenkyněmi. Přiznává ale, že se mu agresivně lascivní vyznění derby z počátku vůbec nelíbilo.
"Na začátku jsem s tím měl problém a nelíbilo se mi to. Ale už jsem si zvykl, a dnes už holky ke rvačkám dokonce ponoukám. Pere se celý svět. Když vyjedeme za hranice, nikdo nás nešetří. Holky z toho nesmí být překvapené," říká trenér Máčel s tím, že je dobře, když si hráčky dají během tréninku takříkajíc do těla, a připouští, že k sobě navzájem jsou mnohdy agresivnější než k soupeřkám na zápasech.
Na první pohled to není sport, do kterého by chtěl rodič přihlásit své dítě. A jak sama Debora Turečková přiznává, ani jejím rodičům se lehce drsný koníček nezamlouval. "Když jsem řekla mámě, že budu dělat tenhle sport, šla v televizi kriminálka, kde zrovna zabili holku z roller derby. Zhrozila se a nechtěla, abych se zranila. Teď ale chodí na všechny moje zápasy a hrozně se jí to líbí."
Foto: Jakub Plíhal
V tělocvičně na pražském Proseku se již třetím rokem schází mladé ženy, ze kterých se na oválu stávají dračice na dvouřadových kolečkových bruslích. Roller derby je známé spíše ze zahraničních filmů jako nekompromisní show polonahých krásek, které odcházejí z boje s krvavými šrámy. Moderní a hlavně sportovní verze je střídmější co do svůdných outfitů i pompézní show, která obestírá zápasy. Své kouzlo si tento ryze ženský sport přeci jen ponechal. Co je vlastně roller derby a jak vypadá trénink pražského amatérského týmu, který míří na mistrovství do USA?
 

Právě se děje

před 33 minutami

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Milion chvilek svolal na příští čtvrtek demonstraci, bude požadovat demisi Benešové

Spolek Milion chvilek pro demokracii v reakci na odstoupení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který naznačil, že čelil tlaku ministryně spravedlnosti Marie Benešové, svolal na příští čtvrtek demonstraci, na níž bude požadovat demisi ministryně. Konat se bude 20. května od 18:30 na Václavském náměstí.

"Nátlak Marie Benešové na Pavla Zemana je naprosto nepřijatelný. Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se chýlí ke konci a hradní kauzy probublávají. Tahle vláda nesmí rozhodovat o dalším nejvyšším státním zástupci," řekl k okolnostem pro pořádání demonstrace předseda Milionu chvilek Benjamin Roll. 

"Požadujeme demisi Marie Benešové. A požadujeme, aby vláda s trestně stíhaným premiérem nevybírala nového státního zástupce," dodal.

Spolek kvůli tomu zrušil původně plánované pondělní setkání "100 let stačilo!" k příležitosti 100 let od založení komunistické strany, kde plánoval předčítat jména obětí komunistického režimu před sídlem KSČM.

Zdroj: Domácí
Další zprávy