Drsné a sexy. Chceme, aby na nás chodili jako na fotbal, říkají hráčky roller derby

Trénink Prague City Roller Derby
Derby na dvouřadových kolečkových bruslích je v Česku zatím ještě v plenkách, postupně se ale začíná šířit z Ameriky do Evropy a dá se již hovořit o profesionálních týmech, jako je to v případě hráček z Londýna.
Prague City Roller Derby vzniklo před třemi lety na popud jedné z dcer současného trenéra týmu Jiřího Máčela, který i přes své letité zkušenosti s trénováním basketbalu, hokeje a in-line bruslí se musel tento od začátku výhradně ženský sport učit společně se svými svěřenkyněmi. Přiznává ale, že se mu agresivně lascivní vyznění derby z počátku vůbec nelíbilo.
"Na začátku jsem s tím měl problém a nelíbilo se mi to. Ale už jsem si zvykl, a dnes už holky ke rvačkám dokonce ponoukám. Pere se celý svět. Když vyjedeme za hranice, nikdo nás nešetří. Holky z toho nesmí být překvapené," říká trenér Máčel s tím, že je dobře, když si hráčky dají během tréninku takříkajíc do těla, a připouští, že k sobě navzájem jsou mnohdy agresivnější než k soupeřkám na zápasech.
Na první pohled to není sport, do kterého by chtěl rodič přihlásit své dítě. A jak sama Debora Turečková přiznává, ani jejím rodičům se lehce drsný koníček nezamlouval. "Když jsem řekla mámě, že budu dělat tenhle sport, šla v televizi kriminálka, kde zrovna zabili holku z roller derby. Zhrozila se a nechtěla, abych se zranila. Teď ale chodí na všechny moje zápasy a hrozně se jí to líbí."
Foto: Jakub Plíhal
Zuzana Mocková Jakub Plíhal Zuzana Mocková, Jakub Plíhal
20. 10. 2015 9:33
V tělocvičně na pražském Proseku se již třetím rokem schází mladé ženy, ze kterých se na oválu stávají dračice na dvouřadových kolečkových bruslích. Roller derby je známé spíše ze zahraničních filmů jako nekompromisní show polonahých krásek, které odcházejí z boje s krvavými šrámy. Moderní a hlavně sportovní verze je střídmější co do svůdných outfitů i pompézní show, která obestírá zápasy. Své kouzlo si tento ryze ženský sport přeci jen ponechal. Co je vlastně roller derby a jak vypadá trénink pražského amatérského týmu, který míří na mistrovství do USA?
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy