Dovolená s plyšáky, extrémní žehlení i soutěž v bučení aneb 13 bizarních koníčků z celého světa

Zuzana Mocková Zuzana Mocková
14. 2. 2016 16:45
Po celém světě existují netradiční koníčky, které vyznává spousta lidí a určitě se nejedná o háčkování, modelování nebo sbírání známek. Fanoušci extrémního žehlení, chytání oštěpů nebo surfování na střeše vlaků často hazardují se životem, což je ani v nejmenším od jejich oblíbené zábavy neodradí. Projděte si 13 nevkusných, nebezpečných a bizarních hobby z různých koutů země.
Foto: MICOLO J Thanx 4 1.2mill+ views / Foter / CC BY

Soutěž v kravském bučení

Tato netradiční zábava je oblíbená v americkém Wisconsinu a její pravidla znějí jasně – věrohodně předvést kravské bučení. Posledního ročníku se účastnilo na 80 soutěžících, vyhrál ale teprve desetiletý chlapec, který za svůj výkon získal jeden tisíc dolarů (cca 24 tisíc korun), bundu s potiskem krávy a pozlacený kravský zvon.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Bývalá hlavní hygienička Rážová vede hygienu v motolské nemocnici

Bývalá hlavní hygienička Jarmila Rážová vede od začátku května oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie v pražské Fakultní nemocnici Motol. Na pozici vystřídala Vilmu Benešovou, která odešla do důchodu. Zpravodajskému webu Seznam Zprávy to potvrdila mluvčí největší české nemocnice Pavlína Danková. Hlavní hygieničkou, která je současně náměstkyní ministra zdravotnictví, byla Rážová od loňského června do poloviny letošního března. Funkci, ze které byla odvolána, po ní převzala Pavla Svrčinová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy