Dovolená na soukromém ostrově zdarma? Stále jsou volná místa

jaz
28. 3. 2014 8:20
Švéd dává k dispozici své soukromé ostrovy komukoli, kdo potřebuje klid a prostor pro svou tvůrčí práci.
soukromý ostrov
soukromý ostrov | Foto: ideasisland.com

Stockholm – Kreativní expert Fredrik Härén je majitelem dvou ostrovů poblíž švédského hlavního města a jednoho ostrova na Filipínách. A protože všechna tato místa plně nevyužívá, rozhodl se podělit se o ně s těmi, kteří potřebují najít kreativního ducha v klidu daleko od rušné civilizace.

"Mojí prací v posledních čtrnácti letech bylo inspirovat lidi k větším a lepším nápadům, a to především prostřednictvím přednášek a knih. Cítil jsem, že chci dát něco víc, udělat něco hmatatelného, jiného a zábavného, co bude lidi více inspirovat," řekl Haren pro server Fast Company.

Tvůrčí dovolená pro všechny

Šanci zajet si zdarma na dovolenou má opravdu každý. Stačí jen smysluplně formulovat své důvody, proč právě ten či onen by měl získat právo ostrov užívat, jaké má nápady a do jakých projektů by se rád pustil. Další podmínkou je zaslat 1000 dolarů na charitu.

V minulosti už ostrov navštívila se svolením Fredrika Häréna řada kreativců, jako byl například kurátor ze Šanghaje, odborník vyvíjející produkt na zlepšení paměti nebo bývalý firemní manažer hledající smysl ve své kariéře.

Během letošního léta má jeho ostrovy navštívit 15 až 20 lidí, kteří se už teď mohou hlásit prostřednictvím formuláře na oficiálních stránkách projektu s názvem Ideas Island. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy