Obrazem: Nahlédněte do zákulisí hasičů. Dokumentarista je sledoval stovky dnů

Obrazem: Nahlédněte do zákulisí hasičů. Dokumentarista je sledoval stovky dnů
Hasičská stanice Liberec je základna, která ochraňuje tzv. zónu Sever, tedy celé Liberecko.
"Na začátku nám ujížděli, protože jsme ještě neměli vymyšlený systém, jak je budeme stíhat. Smáli se nám, že když jsme přijeli, tak už bylo po všem," líčí režisér.
"Oni zmizí do dvou minut, na to mají předpisy. Ale stihnou to klidně do čtyřiceti vteřin, je to hrozný fofr a jsou pryč."
"Později jsme se již stačili dostavit k zásahu, ale velitel nám říkal, že nejzajímavějších je prvních deset minut, a to jsme neměli šanci. Dali jsme proto hasičům na přilby kamerky, a oni nám tak zaznamenali svůj bezprostřední zážitek. Cítíte je tam, slyšíte, funí tam. Přímo do místa požáru jsme se jako štáb nemohli dostat. Jednou jsme to zkusili, líbily se mi záběry padajících trámů a to nás velitel zásahu hnal.“
Foto: Česká televize/Mikuláš Křepelka
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 6. 3. 2019 16:04
"Služební povinnosti budu plnit řádně a svědomitě a nebudu váhat při ochraně zájmů České republiky nasadit i vlastní život." Tak zní poslední věta slibu hasičů, který skládají při nástupu ke sboru. Šestidílný dokumentární cyklus České televize se jmenuje prostě – Hasiči. Odhaluje, jací jsou lidé, kteří jsou ochotni podle této přísahy dennodenně žít a skutečně nasazovat své životy. První díl uvede Česká televize ve středu 6. března večer.
 

Právě se děje

před 12 minutami

Kladivář Hájek se blýskl nejlepším českým výkonem od roku 2016

Kladivář Patrik Hájek předvedl na víkendovém mítinku v Kolíně nejlepší český výkon za poslední čtyři roky. Jednadvacetiletý vrhač Dukly Praha zvítězil na Memoriálu Josefa Hájka hodem dlouhým 72,02 metru. Aktuální český vicemistr si zlepšil osobní rekord téměř o pět metrů a zařadil se na desáté místo v historických domácích tabulkách. Dál hodil naposledy v roce 2016 někdejší bronzový medailista z mistrovství světa Lukáš Melich (75,97).

Dnes začne atletická sezona naplno velkolepým projektem českého svazu "Spolu na startu". Závodit se bude na 173 stadionech po celé zemi. V Kladně, Plzni a právě Kolíně budou na startu reprezentanti

Další zprávy