Obrazem: Dlouhá cesta Jitky K. z fitness centra na hematologii a zpět

Obrazem: Dlouhá cesta Jitky K. z fitness centra na hematologii a zpět
Jitka Košínová bývala obávanou osobní trenérkou v pražském fitness centru. Leukémie jí však změnila život ze dne na den.
Naštěstí její fyzická kondice umožnila lékařům nasadit drastičtější, ale o to účinnější léčbu. (Na snímku ji drží v náručí jeden z kolegů - mistr světa v kulturistice.)
Na její složité cestě zpět jí v první řadě pomohla rodina. Její členové byli mezi prvními, kdo se nechali otestovat, zda by nemohli být vhodnými dárci kostní dřeně. Bohužel se s Jitkou neshodovali v požadovaných znacích.
Pomohl jí také široký okruh přátel a známých. Přes osmdesát jich rovněž vstoupilo do registru.
Foto: Česká televize
Magazín Magazín
13. 3. 2017 10:30
Ústředním tématem dokumentu Druhý život Jitky K. je obrovská síla, kterou v sobě dokáže člověk nalézt, když se rozhodne vzepřít osudu. Tváří v tvář děsivé diagnóze se Jitka Košínová, energická a sportovně založená mladá žena, rozhodne s nemocí bojovat a nad rozsudkem smrti zvítězit.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy