Dětství strávil na sídlišti mezi paneláky. Teď má maringotku a kus planety pro sebe

Dětství strávil na sídlišti mezi paneláky. Teď má maringotku a kus planety pro sebe
Na malém bydlení se rodákovi ze Slovenska líbí hlavně to, že člověk musí promýšlet, co si koupí nebo vezme domů. "Učí vás to vyhodnotit, co skutečně potřebujete a co je jen výsledek konzumní společnosti," říká.
Na celkem 14 metrech čtverečních má malou kuchyňku...
Vodu na umytí nádobí i sebe si tatér nosí z nedaleké studny. Ještě letos by ale chtěl začít vrtat na svém pozemku.
Přestavba už majitele stála zhruba 200 tisíc korun, není to však podle něj konečná cena. "Popravdě se to snažím nepočítat, protože bych se naštval. Zkrátka, když peníze mám, tak pracuju, jakmile dojdou, piju na zahradě víno a griluju."
Foto: Tomáš Milon
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 7. 3. 2021 7:27
Tomáš Milon prožil dětství v paneláku na sídlišti, už odmala si proto přál mít svou chatu v přírodě. "Vždy jsem snil o místě, kam člověk může odjet a mít kus planety pro sebe," říká mladý Slovák, který má v Praze se svým kamarádem tetovací studio. Časem si uvědomil, že k pobytu mimo město člověk nepotřebuje dům, a tak si za 55 tisíc koupil maringotku a přestavěl ji na pohodlné bydlení.

Maringotka Tomáše Milona má 14 metrů čtverečních a stojí v Českém středohoří. Přestavba mu trvala tři roky. "Pracuju spíše o víkendech, zkrátka jak se mi chce. Pravděpodobně by to šlo zvládnout i za dva měsíce. Maringotku mám jako útěk z města, a tak do ní jezdím ve chvíli, kdy potřebuju vydechnout."

Na svém instagramovém účtu za_dedinou zveřejňuje Milon fotografie z pobytu v Českém středohoří. Na jeho příběh a malé bydlení se můžete podívat i v naší galerii.

 

Právě se děje

Další zprávy