Foto: Kluci z "děcáku" sedli poprvé v životě na kolo. Dojeli k Baltu a vybrali 125 tisíc na seniory

Foto: Kluci z "děcáku" sedli poprvé v životě na kolo. Dojeli k Baltu a vybrali 125 tisíc na seniory
Nápad absolvovat tuto cestu se zrodil přímo v Dětském domově v Krompachu, kde chtěli tety a strejdové spojit nezapomenutelný zážitek pro děti z dětského domova s dobrou věcí.
Cílem bylo dojet k Baltskému moři na kolech a rozjet zároveň veřejnou sbírku na pomoc starým lidem z nedaleké Chrastavy. Filantrop a triatlonista Tomáš Slavata (na snímku vlevo) jim zajistil potřebné vybavení.
Bylo vybráno pět statečných, kteří tuto výzvu přijali, ačkoliv na kole předtím příliš nejezdili. Nyní je čekaly stovky kilometrů.
Následovalo pár tréninků cyklojízdy a šlo se na věc. Kamarádi z dětského domova je přišli vyprovodit s cedulí "Šťastnou cestu a zdrávi se vraťte!"
Foto: Jiří Januška
hrz
Aktualizováno 2. 10. 2017 11:47
Pětice kluků z Dětského domova Krompach na Českolipsku dojelo v létě na kolech až k Baltu. Během cesty chtěli vybrat peníze na seniory v chrastavském domově důchodců. Milan, Míra, Marián, Patrik a Marek ujeli denně přes sto kilometrů, ačkoliv dříve na kole téměř nejezdili. Za týden byli v cíli a na konci svých sil. Pohled na konto sbírky je nepotěšil, vybrali méně, než do akce vložili. O tomto příběhu se smutnou tečkou napsal deník Aktuálně.cz, o statečných klucích se dozvěděla veřejnost a na sbírce se sešlo přes sto tisíc korun. Ty už dnes mají senioři z Chrastavy.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy