Foto: Kluci z "děcáku" sedli poprvé v životě na kolo. Dojeli k Baltu a vybrali 125 tisíc na seniory

Foto: Jiří Januška
hrz
Aktualizováno 2. 10. 2017 11:47
Pětice kluků z Dětského domova Krompach na Českolipsku dojelo v létě na kolech až k Baltu. Během cesty chtěli vybrat peníze na seniory v chrastavském domově důchodců. Milan, Míra, Marián, Patrik a Marek ujeli denně přes sto kilometrů, ačkoliv dříve na kole téměř nejezdili. Za týden byli v cíli a na konci svých sil. Pohled na konto sbírky je nepotěšil, vybrali méně, než do akce vložili. O tomto příběhu se smutnou tečkou napsal deník Aktuálně.cz, o statečných klucích se dozvěděla veřejnost a na sbírce se sešlo přes sto tisíc korun. Ty už dnes mají senioři z Chrastavy.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

"Chcete, aby tu vládl Putin?" V Minsku protestují stovky lidí proti integraci země s Ruskem

O plánech na "prohloubení integrace" země s Ruskem mají v sobotu v černomořském letovisku Soči jednat prezidenti obou zemí Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin. Agentura AP odhadla počet demonstrantů na více než 1000, nezávislý server Tut.by se dopočítal 730 účastníků.

Demonstranti se po poledni pokusili proniknout na schodiště Paláce republiky, ale policisté v uniformách i civilu jim v tom zabránili. Jinak pořádkové síly nezasáhly, přestože akce nebyla povolená.

"Chcete, aby tu vládl Putin?" ptal se do megafonu opoziční aktivista Pavel Severinec a dav odpovídal "Ne!". "Takovou integraci nemám zapotřebí," vykřikovala žena, držící plakát s přeškrtnutou ruskou vlajkou. Na výzvy policie k rozchodu odpovídali demonstranti voláním "Ať žije Bělorusko!", vylíčil server. Demonstranti mají v plánu vydržet až do soumraku a v neděli v protestu pokračovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy