Zvířata v děloze: Jak vypadá nenarozený pes, slon či delfín?

Zvířata v děloze
pes
delfín
pes
pes
Foto: Profimédia.cz
jaz
22. 1. 2014 21:18
Umělecký fotograf procestoval celý svět a pořídil neuvěřitelné snímky ještě nenarozených zvířat.

Fotograf Peter Chinn pracoval v roce 2006 na unikátním projektu v rámci dokumentárního filmu společnosti National Geographic s názvem Extraordinary Animals Inside Womb (Zvířata v děloze).

Procestoval tak celý svět a snažil se na kameru zachytit ty nejkrásnější okamžiky zvířat od páření po porod.

Zvěčnit ale něco tak malého a nedostupného nebylo vůbec jednoduché. Proto se ve skutečnosti nejedná o reálné fotografie, ale o kombinaci trojrozměrných ultrazvukových scanů, nejmodernější počítačové grafiky a v neposlední řadě záběr kamer.

Výsledkem jsou pak detailní snímky embryí delfínů, tučňáků, žraloků nebo psů, které sklidily mezi diváky velký ohlas. Tvůrci proto uspořádali i samostatnou výstavu fotografií.

Jak vypadá pes, slůně nebo delfín v těle matky?
Jak vypadá pes, slůně nebo delfín v těle matky? | Video: jaz

 "Jedním z nejvíce vzrušujících věcí v sérii, kterou jsme viděli, byl žralok citrónový. Zjistili jsme, že už žraločí embrya jsou kanibalové – jedí své sourozence, aby přežili. Co se děje uvnitř dělohy, je neuvěřitelně brutální," řekl The Guardian Peter Chinn, jehož manželka shodou okolností během práce na dokumentu také otěhotněla.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy