Zvířata v děloze: Jak vypadá nenarozený pes, slon či delfín?

Zvířata v děloze
pes
delfín
pes
pes
Foto: Profimédia.cz
jaz
22. 1. 2014 21:18
Umělecký fotograf procestoval celý svět a pořídil neuvěřitelné snímky ještě nenarozených zvířat.

Fotograf Peter Chinn pracoval v roce 2006 na unikátním projektu v rámci dokumentárního filmu společnosti National Geographic s názvem Extraordinary Animals Inside Womb (Zvířata v děloze).

Procestoval tak celý svět a snažil se na kameru zachytit ty nejkrásnější okamžiky zvířat od páření po porod.

Zvěčnit ale něco tak malého a nedostupného nebylo vůbec jednoduché. Proto se ve skutečnosti nejedná o reálné fotografie, ale o kombinaci trojrozměrných ultrazvukových scanů, nejmodernější počítačové grafiky a v neposlední řadě záběr kamer.

Výsledkem jsou pak detailní snímky embryí delfínů, tučňáků, žraloků nebo psů, které sklidily mezi diváky velký ohlas. Tvůrci proto uspořádali i samostatnou výstavu fotografií.

Jak vypadá pes, slůně nebo delfín v těle matky?
Jak vypadá pes, slůně nebo delfín v těle matky? | Video: jaz

 "Jedním z nejvíce vzrušujících věcí v sérii, kterou jsme viděli, byl žralok citrónový. Zjistili jsme, že už žraločí embrya jsou kanibalové – jedí své sourozence, aby přežili. Co se děje uvnitř dělohy, je neuvěřitelně brutální," řekl The Guardian Peter Chinn, jehož manželka shodou okolností během práce na dokumentu také otěhotněla.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy