Nejslavnější deskové hry Vladimíra Chvátila

Nejslavnější deskové hry Vladimíra Chvátila
Nejúspěšnější hra od Vladimíra Chvátila s názvem Through the Ages: Příběh civilizace. Hráči v něm v průběhu čtyř historických období budují civilizaci. S rozmyslem zde musí rozvíjet nejenom vojsko, ale také populaci, produkci nebo vědu. Vyhrává ten, kdo vytvoří nejvíce kulturních hodnot. Ty se dají získat pomocí náboženství, literatury, ale také stavěním zázraků nebo pomocí válek či agrese, takže hráč nesmí opomíjet žádný aspekt hry.
"Tash-Kalar je název pro dávný druh boje, který probíhal v arénách po celém, tehdy známém, světě. Tash-Kalar je také jméno pro nejstarší a nejznámější arénu, kde tento boj původně vznikl. A v neposlední řadě je Tash-Kalar jméno této nové deskové hry," láká hráče popisek hry. Hráči v aréně v roli mágů vyvolávají mocné bytosti a soupeří v bitvách.
"Společnost, s.r.o., jednička na trhu v oblasti stavby kanalizací a nízkorozpočtového bydlení, hledá všeho schopné muže či dívky na nebezpečné trasy do odlehlých částí Galaxie."  Hráči zde v roli vesmírných tiráků staví co nejlepší loď, kterou se snaží převést materiál skrz nebezpečnou cestu vesmírem.
Hra vás zavede do světa hrdinů a kouzel, ale podíváte se na ně z trochu netradičního pohledu. Očima temných vládců podzemních říší, které skrývají různá tajemství, zažijete, jak těžké je vybudovat dungeon a ubránit ho před nájezdy slávy a pokladů chtivých hrdinů.
Foto: Czech Games Edition
18. 11. 2014 11:53
Podívejte se na některé deskové tituly tvůrce deskových her Vladimíra Chvátila
 

Právě se děje

Další zprávy