Fotky: Ukázka z výstavy Deset let Jana Šibíka

Fotky: Ukázka z výstavy Deset let Jana Šibíka
Každá nádražní budova v KLDR je hlídaná armádou. Obyvatelé se tu rozdělují do 51 kategorií podle věrnosti režimu. (Provincie Severní Pjongjan, Severní Korea 2007)
Vojáci stojí frontu před Muzeem mezinárodního přátelství. Expozice čítá více než sto tisíc darů, jež obdržel Kim Ir-sen, jeho syn Kim Čŏng-il a vnuk Kim Čŏng-un. (Pohoří Mjohjangsan, Severní Korea / Myohyangsan, Severní Korea 2007)
KLDR pokračuje v tradici mohutných spartakiád, jež zažilo i komunistické Československo. Tisíce pionýrů zvedají nad hlavu různobarevné desky, vytvářejí tak vpravdě úchvatné propagandistické obrazy. (Festival Arirang, Pchjongjang (Pchjŏngjang), Severní Korea)
Jacqueline Khasadiové je dvacet let. Křestní jméno má po překrásné, bohaté a věčně usměvavé Jacqueline Kennedyové. Zní to jako černý humor. (Slum Kibera, Nairobi, Keňa 2007)
Foto: Jan Šibík
Magazín Magazín
29. 1. 2017 13:40
Výstava s názvem Deset let završuje desetiletou tvorbu Jana Šibíka a představí snímky přírodních katastrof, KLDR jako bizarního reliktu komunismu, ale také arabského jara, občanské války na Ukrajině a utečenecké vlny dosud nebývalých rozměrů.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy