Fotky: Ukázka z výstavy Deset let Jana Šibíka

Fotky: Ukázka z výstavy Deset let Jana Šibíka
Každá nádražní budova v KLDR je hlídaná armádou. Obyvatelé se tu rozdělují do 51 kategorií podle věrnosti režimu. (Provincie Severní Pjongjan, Severní Korea 2007)
Vojáci stojí frontu před Muzeem mezinárodního přátelství. Expozice čítá více než sto tisíc darů, jež obdržel Kim Ir-sen, jeho syn Kim Čŏng-il a vnuk Kim Čŏng-un. (Pohoří Mjohjangsan, Severní Korea / Myohyangsan, Severní Korea 2007)
KLDR pokračuje v tradici mohutných spartakiád, jež zažilo i komunistické Československo. Tisíce pionýrů zvedají nad hlavu různobarevné desky, vytvářejí tak vpravdě úchvatné propagandistické obrazy. (Festival Arirang, Pchjongjang (Pchjŏngjang), Severní Korea)
Jacqueline Khasadiové je dvacet let. Křestní jméno má po překrásné, bohaté a věčně usměvavé Jacqueline Kennedyové. Zní to jako černý humor. (Slum Kibera, Nairobi, Keňa 2007)
Foto: Jan Šibík
Magazín Magazín
29. 1. 2017 13:40
Výstava s názvem Deset let završuje desetiletou tvorbu Jana Šibíka a představí snímky přírodních katastrof, KLDR jako bizarního reliktu komunismu, ale také arabského jara, občanské války na Ukrajině a utečenecké vlny dosud nebývalých rozměrů.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy